Európska komisia stále zúrivejšie presadzuje, aby sa nelegálni imigranti rozdeľovali medzi krajiny Európskej únie podľa striktne stanovených kvót. Vraj treba byť v rámci únie solidárny a imigrantov prúdiacich do Európy „spravodlivo prerozdeliť“.

Na základe tejto „logiky“ vyzývam Európsku úniu k solidarite a navrhujem spravodlivé prerozdelenie slovenských Cigánov medzi členské štáty EÚ. Kvótami stanovený presun Cigánov do štátov západnej Európy by solidárne vyriešil cigánsku problematiku na Slovensku, ktorá už toľké roky znepokojuje európskych úradníčkov. Veď keď si už v rámci EÚ prerozdeľujeme grécke dlžoby či nelegálnych imigrantov, tak prečo si nerozdeliť aj slovenských Cigánov?

Nemecká kancelárka Angela Merkelová vyhlasuje, že rozhodiť státisíce nelegálnych migrantov po Európe je férové. V takom prípade teda nemôže nič namietať proti férovému rozdeleniu 500 tisíc slovenských Cigánov, ktorých v kontexte migračnej vlny môže pomenovať napríklad „indickí imigranti“. A dokonca majú všetci aj občianstvo Európskej únie, takže ich nebude ani treba naturalizovať! A aj detí a žien je medzi nimi nepopierateľne viac ako medzi dnešnými migrantami.

Merkelová a jej politickí nasledovníci tvrdia, že neeurópski imigranti budú v konečnom dôsledku pre EÚ prínosom. Som presvedčený, že väčšina Slovákov je ochotná vzdať sa „spoločenského prínosu neeurópskych imigrantov“ a navyše sme ochotní vzdať sa aj „spoločenského prínosu“ Cigánov, a to v prospech krajín západnej Európy. Verím, že nemeckí, britskí a francúzski voliči budú výskať od radosti. Veď tak ako sa západnej Európe „darí úspešne integrovať“ moslimských imigrantov, tak sa im isto bude dariť integrovať aj slovenských Cigánov.

Na Slovensku pôsobiaci grantoví „aktivisti a dobrovoľníci“ môžu na tento účel spraviť aj nejakú zbierku, aby Cigáni nešli na západ s prázdnymi mozoľnatými rukami. Liberálnym aktivistom predsa nie je ľahostajný žiaden grant, pardon imiGRANT. Taktiež očakávam, že našich Cigánov budú v Nemecku na železničných staniciach vítať nadšení „slniečkári“, ktorí im dúfam poskytnú na bývanie aj svoje vlastné príbytky.

Tak čo, pani Merkelová, beriete našu ponuku? Prvých 100 tisíc Cigánov vám pošleme v priebehu týždňa.

Zábava