USB kľúčZ technického hľadiska nie tak celkom. Kľúče sú relatívne odolné a preto sa s nimi občas zachádza vyslovene nešetrne. Máloktorý USB kľúč je na takéto situácie konštruovaný. Hrozí tak strata údajov alebo aj trvalé poškodenie USB kľúča. Tento článok chce ale poukázať na iný problém.

Prinajmenšom vtipne by vyzneli ľudia, ktorí by si na kľúče dali prívesok so svojou adresou – to keby kľúče stratili a nejaký dobrák by ich našiel, aby vedel, komu ich vrátiť. Podobné úsmevy vyvolá človek, ktorý má na svojej kreditnej karte nalepený PIN kód.

Nosiť USB kľúč na kľúčoch nie je veľmi vzdialené od toho, ako by ste mali na kľúčoch prívesok so svojou adresou. U málokoho by sa na USB kľúči nenašiel taký súbor, ktorý by minimálne nenaznačoval meno vlastníka kľúčov. Často by sa však dalo dostať k celej adrese, oskenovanému občianskemu preukazu, či k fotografickým záberom vlastného domu, paneláku či interiéru.

Šikovnému zlodejovi pritom stačí jeden záchytný bod. A z ukradnutých či stratených kľúčov sa tak ľahko stane vykradnutý byt, vyprázdnený trezor, ukradnuté auto a kto vie čo ešte.

USB kľúče preto preč od ostatných kľúčov alebo veľký pozor na to, aké súbory si na ne dávate.

Zábava