Prezident USA George Bush konečne našiel na svojom európskom turné priateľov. V Albánsku. Všade, kam Bush prišiel, vítali ho davy demonštrantov a odporcov. V Albánsku to však bolo inak. Davy ho oslavovali ako prezidenta, či kráľa sveta – a jasot bol priam frenetický. Nič to na tom, že albánske bezpečnostné zložky sa k nemu nesmeli ani priblížiť, americkí ochrankári si vystačili sami. Bush, očarený takým privítaním, svojim hostiteľom nezabudol pripomenúť, že je za samostatnosť Kosova a kadejaké iné medové motúziky.

zdroj: ringoffireradio dot comNo zlatým klincom návštevy bola aj tak situácia, keď rozvášnený Bush pribehol k albánskemu davu, pričom sa ho chopilo hneď niekoľko párov rúk. Keď sa mu z ich „srdečného“ zovretia podarilo dostať – televízne kamery odhalili neuveriteľné – Bushovi chýbali hodinky na predlaktí v cene 3 000 USD. Na toto sa však prišlo až neskôr vďaka vnímavým pozorovateľom.

Biely dom teraz tvrdí, že ku krádeži nedošlo, ale, že Bush si dal hodinky dole sám predtým. Tak či onak – je prinajmenšom hlúpe „dôverovať“ natoľko svojim „priateľom“, aby bolo potrebné pred nimi chrániť svoje hodinky. Bush sa cítil v Albánsku až priveľmi dobre, ako medzi svojimi najlepšími priateľmi. Veď i slovenské príslovie vraví: Vrana k vrane sadá. Nuž a vrahovia nemajú až tak ďaleko od zlodejov.

Zábava