Bezcharakterný grécky premiér Alexis Tsipras sa podpísaním najnovšieho ujednania s veriteľmi zapredal bankárom. Náš národ bol na kolenách pred úžerníkmi celé roky a teraz sme sa oficiálne stali štátom, ktorý je ovládaný medzinárodnými bankárskymi chamtivcami, a to vďaka Tsiprasovi a spol. Tí, ktorí poznajú dejiny, vedia, že je to starý známy príbeh, ktorý sa opakuje znovu a znovu.

Po tom, čo ľudia videli pravú tvár úžerníkov a ako doviedli celú generáciu pracujúcich na pokraj chudoby, rozhodli sa potrestať politické elity voľbou toho, čo považovali za radikálnu politickú stranu. Nanešťastie, mnohé z týchto tzv. radikálnych strán sú komunistické návnady na voliča, ktoré sa vydávajú za revolucionárov, avšak v skutočnosti slúžia tým istým bankárom, proti ktorým sa tvária, že bojujú.

Bezpečnostný ventil systému vždy tvorí buržoázna skupinka samozvaných marxistických „radikálov“, medzi ktorými sa ironicky nachádza množstvo bohatých intelektuálov, podnikateľov a korporátnych funkcionárov. Teraz tu máme Tsiprasa, syna bohatého vlastníka stavebnej spoločnosti, a ďalších ľudí, ako je nový grécky minister financií Tsakalatos, pozemkový magnát, známy aj ako „aristokrat ľavice“.

Potom sú tu ďalší boháči v radoch poslancov a funkcionárov Syrizy, mnohí z nich predtým pôsobili v sociálnodemokratickej strane PASOK, ktorá za mnoho rokov vládnutia pripravila gréckych ľudí o milióny eur. Priemerný poslanec Syrizy je tak očividný pokrytec, že sa ani nesnažia zakryť, že majú doslova státisíce dolárov v akciách medzinárodných investičných bánk. A teraz máme veriť tomu, že tieto bohaté detičky sú „revolucionári“ bojujúci za pracujúcu triedu, hoci sami sú všetko len nie pracujúca trieda?

Rečniť je lacné a Syriza strávila roky rozširovaním svojej propagandy o tom, ako budú bojovať s bankármi, roztrhajú veriteľské memorandum a donútia Európu dať Grécku lepšie podmienky. Rečnilo sa o odpísaní dlhov, ukončení úsporných opatrení a vládnych dávkach pre chudobných zadarmo. Teraz tu máme objektívny dôkaz toho, že je to vskutku lož, pretože Syriza podpísala ujednanie s veriteľmi a porušila tak všetky svoje predvolebné sľuby.

Najväčšou zradou neboli ani tak predvídateľné klamstvá Tsiprasa, ale fakt, že podpísal horšie podmienky pre Grécko ako jeho predchodca na premiérskom kresle a nenapraviteľný sluha EÚ Samaras. Tsipras ujednal dohodu, ktorá je tak zlá, že úžerníci budú môcť ešte osobne z Atén sledovať, ako ich otroci pracujú. Nielenže sme boli zdegradovaní na vazalský štát, ale sme momentálne aj pod okupačnou správou cudzej moci, ktorá bude mať kompletný dohľad nad tým, ako spravujeme náš štát.

Môžeme si iba predstavovať, ako Tsipras v noci spáva po tejto hanebnej zrade. Jeho krajne ľavicová rétorika nikdy nenadchýnala centristov, ktorí ho považujú za nepredvídateľného a nedôveryhodného. Teraz, keď kapituloval pred bankármi, stratí aj podporu meštiackych homosexuálov a ďalších „hipsterov“. Krajná ľavica, ľavica a aj centristi ho už nepodporia a tak bez autentickej podpory nebude trvať dlho, keď sa ho zbaví aj vlastná strana (Syriza). Už pred mesiacmi sme mohli vidieť prvé príznaky toho, že je len otázkou času, kedy sa celý domček z kariet zrúti na jediného muža v dejinách Grécka, ktorý vypísal referendum, aby potom uskutočnil presný opak vôle jeho vlastného ľudu.


Toto stanovisko vypracovala austrálska pobočka gréckej nacionalistickej politickej strany Zlatý úsvit v reakcii na podmienky nového záchranného balíčka, ktorý dojednal grécky premiér Tsipras s predstaviteľmi Európskej menovej únie. Uverejňujeme s nevyhnutnými edičnými zásahmi.

Zábava