• Hedviga Malinová, podozriví, skinheadi, skinhediObaja údajní útočníci podozriví z napadnutia Hedvigy Malinovej úspešne prešli skúškou na detektore lži. Na otázku, či Malinovú napadli v auguste 2006, obaja odpovedali nie a vyšetrovatelia ich odpoveď určili ako pravdovravnú. Malinovej advokát Roman Kvasnica zase tvrdí, že aj jeho klientka taktiež obstála na skúške detektore lži v zahraničí. Či to však dokazuje vinu podozrivých, nezdôvodnil.
  • Podpredseda Strany maďarskej koalície prišiel s návrhom, podľa ktorého by bolo na Slovensku možné zaviesť „personálnu autonómiu“. Podstatou by bolo utvorenie orgánu, ktorý by dostával peniaze od štátu a prerozdeľoval ich osobám maďarskej národnosti, a nie na základe územného princípu.
  • Až po tom, čo bol vyhlásený protest proti rómskej kriminalite, sa politická strana Rómska iniciatíva Slovenska ospravedlnila dôchodcovi, ktorého rómski útočníci v Šarišských Michaľanoch pripravili o oko.
  • V južnom Albánsku zatkli starostu obce s komplicom, ktorí sa podieľali na výrobe marihuany. Pri razii polícia objavila viac ako 1 100 rastlín vhodných na produkciu tejto drogy. Niektoré z nich rástli aj v blízkosti miestnej radnice, a to až do výšky štyroch metrov.
  • Experiment na juhokórejskej burze poukázal na často špekulatívne, nelogické prvky súčasného finančného trhu: šesť týždňov boli sledované výsledky desiatich profesionálnych burzových maklérov a jedného papagája. Makléri volili „strategický“ postup, zatiaľ čo papagáj konal na základe náhody: možnosti vyťahoval zobákom. Vták dosiahol výnosy vo výške 13,7 %; priemerný výsledok bol strata 4,6 %. Experiment je, samozrejme, ilustračný, pretože pre objektívnejšie zhodnotenie by bolo potrebné sledovať oveľa dlhšie časové obdobie a väčší objem operácií.

Zábava