• Hedviga Malinová, podozriví, skinheadi, skinhediObaja údajní útočníci podozriví z napadnutia Hedvigy Malinovej úspešne prešli skúškou na detektore lži. Na otázku, či Malinovú napadli v auguste 2006, obaja odpovedali nie a vyšetrovatelia ich odpoveď určili ako pravdovravnú. Malinovej advokát Roman Kvasnica sa oháňa tvrdením, že aj jeho klientka taktiež obstála na skúške detektore lži v zahraničí. Ako má však toto dokazovať vinu podozrivých, nezdôvodnil.
  • Podpredseda Strany maďarskej koalície sa ozval s ďalším nezmyslom: podľa jeho návrhu by bolo na Slovensku možné a žiaduce zaviesť „personálnu autonómiu“. Podstatou by bolo utvorenie orgánu, ktorý by dostával peniaze od štátu a prerozdeľoval ich osobám maďarskej národnosti, a nie na základe územného princípu.
  • Až po tom, čo bol vyhlásený protest proti cigánskej kriminalite, sa politická strana Rómska iniciatíva Slovenska ospravedlnila dôchodcovi, ktorého cigánski útočníci v Šarišských Michaľanoch pripravili o oko. Že ospravdlnenie prišlo až takto neskoro, keď sa mnohí Cigáni začali obávať o svoju bezpečnosť, je svedectvom o úrovni reprezentácie „rómskej elity“.
  • V južnom Albánsku zatkli starostu obce s komplicom, ktorí sa podieľali na výrobe marihuany. Pri razii polícia objavila viac ako 1 100 rastlín vhodných na produkciu tejto drogy. Niektoré z nich rástli aj v blízkosti miestnej radnice, a to až do výšky štyroch metrov.
  • Experiment na juhokórejskej burze poukázal na špekulatívnu, nelogickú podstatu súčasného finančného trhu: šesť týždňov boli sledované výsledky desiatich profesionálnych burzových maklérov a jedného papagája. Makléri volili „strategický“ postup, zatiaľ čo papagáj konal na základe náhody: možnosti vyťahoval zobákom. Vták dosiahol výnosy vo výške 13,7 %; priemerný výsledok bol strata 4,6 %. Možno položiť otázku: ako môžu ľudia zarábať milióny v odvetví, kde náhodný výber dáva nadpriemerné výsledky? Na koho útratu idú tieto peniaze?

Zábava