• V priebehu posledného mesiaca zadržali na bratislavskom letisku troch Nigérijčanov, ktorí pašovali vo svojom zažívacom trakte drogy (heroín a kokaín). Za ich činy im hrozí dlhoročné väzenie.
  • Organizácia Amnesty International vydala správu o izraelsko-palestínskom konflikte z prelomu rokov 2008 a 2009. Podľa AI Izrael spôsobil rozsiahlu deštrukciu infraštruktúry, ktorá išla vysoko nad rámec vojenskej nutnosti. AI nenašla dôkazy na podporu izraelských tvrdení, že by palestínstki bojovníci používali deti ako živé štíty. Naopak, podľa fakty podľa nich skôr nasvedčujú tomu, že deti ohrozovali izraelskí vojaci tým, že ich nútili zostať v domoch už obsadených vojakmi. Amnesty International poukázala aj na to, že vojnové zločiny páchal aj palestínsky Hamas.
  • Napriek sľubom a vyhláseniam „umierneného“ premiéra Benjamina Netanjahua plánuje Izrael výstavbu ďalších 50 bytových jednotiek na okupovanom západnom brehu Jordánu (v osade Adam). Ide len o dielčiu realizácia väčšieho projektu, v rámci ktorého sa má vystavať 1 450 ďalších bytov.
  • Prezident Svetovej banky Robert Zoellick sa vyjadril, že rozvojové krajiny budú na prekonanie krízy potrebovať 350 až 650 miliárd dolárov. Tieto prostriedky by podľa neho mali poskytnúť rozvinuté štáty.
  • Saddám Husajn, Irak, zbrane hromadného ničeniaBoli zverejnené prepisy výsluchov bývyalého irackého prezidenta Saddáma Husajna, ktoré viedla FBI. Saddám v nich okrem iného tvrdil, že Irak nemal zbrane hromadného ničenia od prvej vojny v zálive a nemohol ich opätovne získať kvôli sankciám OSN. Saddám sa viac ako USA obával radikálnych moslimských vládcov v Iráne, podľa neho hrozilo riziko anexie južných šiítskych častí Iraku. Saddám nebol islamistom, ale skôr zástancom sekulárneho štátu a aj preto bol proti Al-Kájde. Usamu bin Ládina považoval za fanatika. Saddámove výpovede sú v rozpore so základnými argumentmi, ktoré uviedli USA ako ospravedlnenie vojny. Tesne pred opustením prezidentského úradu v januári 2009 sa aj sám Bush vyjadril, že „väčšina tajných informácií“, z ktorých USA vychádzalo pri ospravedlňovaní agresie, sa „ukázala byť nesprávna“.

Zábava