• Podľa informácií ruských úradov alkohol každoročne zapríčiňuje úmrtie viac ako 500 000 obyvateľov Ruska. Okrem zdravotných problémov pre alkoholikov samotných alkohol údajne zapríčiňuje 80 % vrážd a 40 % samovrážd. Alkoholizmus je rozšírený najmä vo východných, menej v európskych častiach Ruska.
  • Podľa vyšetrovania americkej armády, ktoré preverovalo tri letecké útoky vojsk USA v Afganistane, pravdepodobne správanie amerických jednotiek zapríčinilo civilné obete. Vyšetrovacia správa hovorí o počte 26 obetí, pripúšťa však, že ich mohlo byť viac, no „to sa už nedá zistiť“. Ide len o vyšetrenie akcií z jedného dňa, 4. mája 2009.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky v Izraeli si až 80 % obyvateľov Izraela myslí, že keby Irán získal jadrové zbrane, nijak by sa nepokúsil napadnúť Izrael. Väčšina respondentov uviedla, že by to pre nich neznamenalo „žiadnu zmenu“.
  • V izraelskom Tel Avive sa uskutočnil pochod tisícov homosexuálov. Tel Aviv, druhé najväčšie mesto v židovskom štáte, je patrí v tomto smere medzi najtolerantnejšie. Štvrtina z celkového počtu 400 000 obyvateľov sú podľa predstaviteľov ich organizácií gejovia, lesbičky, bisexuáli a transsexuáli.
  • Tina Monica Joemat Pettersson, Juhoafrická republika, bieli farmári, vyvlastňovanie bielych farmárovMinisterka poľnohospodárstva Juhoafrickej republiky Tina Joemat-Petterssonová sa vyjadrila, že JAR nebude pokračovať v konfiškácii pôdy bielych farmárov. Dôvodom je, že takýto postup by „poškodil ekonomiku krajiny“. Nie sú totiž peniaze na nútený výkup pôdy bielych farmárov. V Zimbabwe, kde bol realizovaný dosť dôsledne, proces vytlačenia bielych farmárov prispel ku kolapsu ekonomiky a raketovej inflácii.

Zábava