• Po publikácii článku na tomto webe, ktorý kritizoval chybné používanie pojmu „podozrivý nacistický zločinec“, novšia správa TASR o Demjanjukovi už hovorí o „údajnom vojnovom zločincovi“ Demjanjukovi.
  • Ministerstvo kultúry SR plánuje v tomto roku vynaložiť 3 485 362 eur (asi 105 miliónov slovenských korún) na podporu menšinových kultúr, pričom peniaze dostane z fondov Európskej únie. Za predošlý rok táto suma predstavovala asi o päť miliónov korún menej.
  • Mein Kampf, Adolf Hitler, cenzúraÁrona Mónusa, ktorý v Maďarsku vydal knihu Adolfa Hitlera Mein Kampf, odsúdili na pokutu 50 000 forintov. Bol však odsúdený nie za „šírenie nenávisti“, ale za „porušovanie autorských práv“ štátu Bavorsko. Tento spolkový štát si totiž po vojne privlastnil majetok Adolfa Hitlera, vrátane autorských práv. Podobne ako maďarský vydavateľ pochodil aj Poliak z Vroclavu, ktorý dostal 3 mesiace väzenia podmienečne a pokutu 10 000 zlotých za to, že jeho vydavateľstvo publikovalo Hitlerove dielo.
  • Podľa organizácie Medzinárodná skupina pre práva menšín sú v Kosove porušované práva nealbánskych menšín a dochádza k ich exodu. Okrem Srbov z územia Kosova utekajú aj Turci, Bosniaci či Rómovia, čím sa definitívne potvrdzuje demografická transformácia Kosova a zároveň ukazuje možná predzvesť budúcej Európy. „U albánskej väčšiny je nedostatočná politická vôľa a chýba aj skutočné investovanie do účinného uplatňovania menšinových práv,“ uviedla správa Medzinárodnej skupiny pre práva menšín.
  • Vatikánsky rozhlas sa rozhodol od júla zaradiť do svojho vysielania reklamy. Rozhlas, ktorý produkuje značné finančné straty, ich takto chce aspoň čiastočne zmierniť. Zatiaľ bolo oznámené, že propagovaný má byť energetický podnik Enel. Doteraz nebola vo vatikánskom rádiu odvysielaná žiadna platená reklama. Vatikán si chce však dať pozor na to, akú reklamu odvysielať a dbať na „posolstvo“ propagovaného produktu.
  • Po tom, čo referendum v Kalifornii zrušilo manželstvá homosexuálov (resp., vrátilo im pomenovanie „registrované partnerstvá“), kritizovali homosexuálni aktivisti jeho výsledky. Chcú v tejto otázke presadiť ďalšie referendum, ktoré by mohlo prebehnúť už budúci rok.

Zábava