• Čaplovič, DušanPodpredseda vlády SR Dušan Čaplovič sa vo vyhlásení k cigánskej otázke vyjadril: „Netvárme sa, že nevidíme mladé rodiny, v ktorých majú rodičia po pätnásť rokov. Neprehliadajme ešte mladšie deti, ktoré nesedia v školských laviciach, ale skôr preferujú obchádzanie školy a pozitívnejší vzťah ako k rodičom majú k návykovým látkam.“ Čaplovič, ktorý v minulosti obviňoval bielu väčšinu z toho, že skazila Cigánov, naznačil aj smer, ktorým sa riešenie problému môže uberať: „Musíme byť zodpovední a to aj za cenu prijímania rozhodnutí, ktoré nemusia byť zákonite populárne, ale sú správne.“
  • Česká televízia odmietla vysielať predvolebný klip Národnej strany. Namiesto toho, aby si plnila zákonnú povinnosť zachovať neutralitu a politickú nezaujatosť, naopak, ČT dokonca podala trestné oznámenie na NS aj za to, že v šote hovorí „o konečnom riešení cigánskej otázky“. Politici tento postup schvaľujú; minister vnútra Martin Pecina sa vyjadril, že dá pokyny svojim podriadeným, aby „začali konať proti Národnej strane“. Dva z troch predvolebných klipov NS stiahol aj Český rozhlas.
  • Šéfom tímu OSN, ktorý by mal vyšetriť zločiny Izraelčanov v pásme Gazy počas konfliktu z prelomu rokov 2008 a 2009, je juhoafrický Žid Richard Goldstone. Nakoľko OSN prisudzuje vyššiu váhu štátnej ako etnickej príslušnosti, nie je z jej hľadiska skutočnosť, že zločiny Židov má prešetriť Žid, porušením zásady nezávislosti. Správa Reuters informujúca o komisii OSN ani neuvádza, že Goldstone je Žid a píše o ňom ako o „juhoafrickom právnikovi“.
  • Vláda USA má v pláne rozšíriť poskytovanie diplomatických výsad a imunít aj homosexuálnym partnerom diplomatov. Tento krok údajne pomôže „odstrániť nespravodlivosť“, ako sa vyjadrila ministerka zahraničných vecí Hilary Clintonová, a pomôže aj pri nábore nových zamestnancov. Ministerstvo sa už zrejme nezamýšľa nad tým, ako bude pôsobiť, keď krajinu bude reprezentovať homosexuálna dvojica.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky 51 % Izraelčanov podporuje názor, že treba okamžite napadnúť iránske jadrové zariadenia.

Zábava