• Hoci Slovensko doposiaľ neuznalo Kosovo ako samostatný štát, za minulý rok Slovenská agentúra pre medzinárodnú rozvojovú spoluprácu, financovaná z verejných zdrojov, uskutočnila v Kosove viacero projektov a poskytla mu 7 rôznych grantov.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky si 68 % Čechov myslí, že cudzinci, ktorí sa v posledných rokoch prisťahovali do ich krajiny, predstavujú problém. Miesto toho, aby sa príčina hľadala aj v neprispôsobivom správaní sa cudzincov, skôr sa hovorí o „náraste extrémizmu“, ktorý je „znepokojujúci“.
  • Páchateľ, ktorý takmer pred rokom poškodil v múzeu Madame Tussauds v Londýne voskovú figurínu Adolfa Hitlera, zaplatí pokutu 900 eur. Svoj čin už dávnejšie oľutoval.
  • Pápež Benedikt XVI. sa na návšteve Izraela vyjadril, že jeho návšteva Stredného východu má symbolizovať „neoddeliteľné puto medzi katolíkmi a židmi“. Poslanec za palestínske hnutie Hamas Júnis al-Astál sa vyjadril, že Benedikt XVI. je najviac prosionistický pápež v dejinách cirkvi.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky viac ako 40 % izraelských Arabov neverí tomu, že sa holokaust odohral tak, ako to prezentuje história v hlavnom prúde. Oproti obdobiu spred 3 rokov to je nárast takmer o tretinu. V tom čase tomu neverilo 28 % izraelských Arabov. Niečo viac ako polovica izraelských Arabov v súčasnosti uznáva právo Izraela na existenciu; pred šiestimi rokmi to bolo 81 %.
  • Toeben, FrederickAustrálsky súd odsúdil revizionistu Fredericka Töbena na 3 mesiace väzenia za „zverejňovanie antisemitských materiálov“. Töben, ktorý bol súdený už v minulosti, sa pred súdom vyjadril: „Ak v niečo veríme a chceme to slobodne vyjadriť, potom musíme byť pripravení prinášať obete.“ Inému Austrálčanovi hrozí 14 rokov väzenia za to, že na YouTube zverejnil údajne antisemitské video.

Zábava