• Podľa Nadácie otvorenej spoločnosti sú na slovenských školách rómska a maďarská menšina stále vnímané negatívne. Predstaviteľ NOS Vladimír Rafael to pripisuje chybám vo vzdelávacom systéme: deti v školách vôbec nepoznajú pojem multikultúrna výchova. Podľa Rafaela a NOS by však multikultúrna výchova nemala byť len v rámci jedného predmetu, ale stať sa filozofiou celého školského systému.
  • Maďarský minister kultúry István Hiller inicioval prijatie zákona, podľa ktorého by „popieranie holokaustu“ bolo trestné. Táto jeho iniciatíva je zrejme reakciou aj na nedávnu demonštráciu Maďarskej gardy, na ktorej účastníci žiadali „zrušenie dogmy holokaustu“.
  • Obama, Barack, HusseinIzraelský premiér Benjamin Netanjahu pri príležitosti pamätného dňa holokaustu vyhlásil, že nedovolí ďalší holokaust na židovskom národe. Tri dni nato americký prezident Barack Obama vyhlásil, že svet nesmie dopustiť ďalší holokaust.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky 74 % Palestínčanov a dokonca až 78 % Izraelčanov je za vytvorenie samostatného palestínskeho štátu.
  • Súd v Južnej Kórey oslobodil blogera Parka Dae-sunga, ktorému sa už minulý rok zdali finančné machinácie v USA podozrivé a okrem iného predpokladal pád banky Lehman Brothers. Za toto bol obvinený zo šírenia poplašných správ.

Zábava