• Účastníci „národného boja za oslobodenie počas druhej svetovej vojny“ a vdovy a vdovci po nich by mali podľa vládneho návrhu zákona dostávať špeciálny príspevok k dôchodkom. V prípade schválenia (ktoré je pravdepodobné) bude zákon účinný od septembra 2009 – po 65. výročí SNP. Toto opatrenie má daňových poplatníkov stáť asi 860 000 eur (26 miliónov slovenských korún).
  • Holandský politik Geert Wilders pripravuje pokračovanie svojho mini-filmu Fitna. Tentoraz sa plánuje viac venovať dôsledkom a rizikám islamizácie Západu (predošlý film sa sústreďoval najmä na poukazovanie hrozby terorizmu). Za toto, ako aj ďalšie proeurópske výroky, čelí v „liberálnom“ Holandsku trestnému stíhaniu.
  • Predstavitelia Srbska definitívne dokončili žalobu proti samostatnosti Kosova, ktorú sú v najbližšom čase pripravení podať na Medzinárodný súdny dvor v Haagu. Na jej vypracovávaní sa podieľali poprední odborníci na problematiku medzinárodného práva.
  • Centrum Anny Frankovej chce v USA vysadiť 10 mladých stromčekov – potomkov „pagaštanu Anny Frankovej“; majú symbolizovať „rast tolerancie“. Jedným z kandidátov na jedno z miest výsadby je pamätník obetiam 11. septembra v New Yorku.
  • Mugabe, Robert, Zimbabwe, inflácia, rasizmusInflácia 230 miliónov percent spôsobila úplný kolaps národnej meny v Zimbabwe: zimbabwianskeho dolára. Wikipedia uvádza, že „miestna mena je prakticky bezcenná“. Masívny ekonomický úpadok Zimbabwe sa začal najmä po vyhnaní bielych farmárov počas „pozemkových reforiem“. Denník SME píše: „Prezident Robert Mugabe však trvá na tom, že jeho poľnohospodárska reforma by mala pokračovať. Pozemkovú reformu odštartovali v roku 2000, pričom jej cieľom je vrátiť farmy vlastnené bielymi majiteľmi do rúk čierneho obyvateľstva. Reforma drasticky znížila poľnohospodársku výrobu. Pred desaťročím Zimbabwe produkovalo dostatok potravín, teraz vyše polovica obyvateľstva závisí na potravinovej pomoci.“

Zábava