Stropková, Alžbeta, Cigáni, prepadnutie, kriminalita, rasa
  • Pani Alžbeta Stropková z Cestíc, ktorá sa stala obeťou lúpeže mladých Rómov, ktorí boli následne policajtmi mučení, vyjadrila solidaritu s policajtmi, ktorí jej „pomáhali, ako sa len dalo“: „Až mi je do plaču... Pomohli mi, robili, čo mohli. A nakoniec oni sú tí zlí. Veľmi mi je ich ľúto... Dúfam, že tých Cigánov prísne potrestajú. Zaslúžia si to viac ako policajti. Veď čo z takýchto chlapcov vyrastie? Dnes prepadli mňa, zajtra to urobia druhému...“
  • Ministerska práce a sociálnych vecí SR Viera Tomanová získala pri príležitosti medzinárodného dňa Rómov ocenenie „Rómska ruža“. „Určite bude na najčestnejšom mieste na mojom pracovnom stole. Veľmi pekne ďakujem za to ocenenie. Ja si ho nezaslúžim, ono patrí všetkým ľuďom, ktorí u mňa pracujú a robia v prospech Rómov. Ale veľmi si to ctím a vážim a je to prekrásna práca,“ vyjadrila sa o ruži Tomanová.
  • Talianska polícia našla v stoke pod vlakovou stanicou v Ríme 24 moslimských detí z Afganistanu. Deti boli vo veku 10 až 15 rokov a do Európy sa vraj dostali bez svojich rodičov.
  • Holandská armáda už zamestnáva prvých dvoch moslimských duchovných – imámov. Títo sa majú podľa stanoviska ministerstva obrany starať o „duchovnú podporu“ moslimských aj nemoslimských vojakov. Celkovo v armáde Holandska pôsobí okolo 150 duchovných, vrátane niekoľkých predstaviteľov „humanizmu“.

Zábava