• Botošová, Anina, Rómovia, CigániV Maďarsku bola odškodnená jedna údajne násilne sterilizovaná Cigánka. Na Slovensku sa však podobné kroky nechystajú. Splnomocnenkyňa vlády SR pre rómske komunity Anina Botošová vyhlásila: „Krok maďarskej vlády hodnotím veľmi kladne, na Slovensku však nebola dokázaná násilná sterilizácia.“ Aj predstavitelia prokuratúry a ministerstva spravodlivosti poukazujú na to, že o údajných násilných sterilizáciách na Slovensku neexistujú žiadne relevantné dôkazy. Rôzne občianske združenia však „násilné sterilizácie“ už roky používajú ako propagandu proti Slovensku.
  • 10 rokov po tom, čo sa „slovenská“ vláda pridala na stranu útočníkov NATO proti Srbsku a otvorila svoj vzdušný priestor agresorom, kolaboranti NATO svoju účasť na vraždení Srbov neľutujú. Vtedajší minister zahraničných vecí Eduard Kukan sa vyjadril: „Aj dnes by som postupoval rovnako. Bolo to správne rozhodnutie.“ Peter Schutz v komentári „Nezlyhali sme“ uviedol, že to bolo „štátnické rozhodnutie, správne a dobré nielen z hľadiska geopolitickej perspektívy Slovenska, ale aj situácie na Balkáne“.
  • Podľa odhadov nemeckého ministerstva vnútra neonacistické skupiny dokážu do svojich radov naverbovať dvakrát viac mladých ľudí ako mládežnícke organizácie politicky korektných strán. Asi dve tretiny mladých ľudí súhlasí alebo skôr súhlasí s tým, že v Nemecku je príliš veľa cudzincov a približne 40 % si myslí, že „väčšina cudzincov sú zločinci“.
  • Európske inštitúcie zastávajúce ľudské práva vydali spoločné vyhlásenie, v ktorom varujú, že ekonomická kríza podporuje rasizmus a xenofóbiu na európskom kontinente. Tieto sa obracajú proti prisťahovalcom, migrantom a Rómom. Aký dopad na ekonomiku európskych krajín majú tieto skupiny, a či by zastavenie ich nárastu malo pozitívny vplyv na hospodárstvo, už vyhlásenie neuvádza.
  • Expert OSN na Stredný východ Richard Falk vydal správu, v ktorej uviedol, že ofenzívu Izraela z prelomu rokov 2008 – 2009 možno označiť za vojnový zločin. Falk však posudzoval len právnu stránku konfliktu a uvádza možné nedostatky správy: v decembri 2008 ho izraelské úrady odmietli vpustiť do pásma Gazy a vyhostili ho. Informácie o nedodržiavaní ľudských práv preto môžu byť nekompletné.
  • Iracký minister obrany Džawád al-Bulání sa rozhodol zasiahnuť proti korupcii v krajine: prepustil 62 000 zamestnancov svojho rezortu (z celkového počtu asi 500 000). Neporiadok a korupcia v štátnej správe boli podľa slov ministra charakteristické pre „prvých niekoľkých rokov po zvrhnutí režimu Saddáma Husajna“.

Zábava