Chatam Sofer, rabín, Žid, Židia
  • Poslanci NR SR schválili štyri nové pamätné dni, z nich jeden je zasvätený rabínovi bratislavskej židovskej obce Chatamovi Soferovi (vlastným menom Moshe Schreiber). Chatam Sofer žil v rokoch 1762 – 1839 a v Bratislave mu už stojí pamätník.
  • Taliansko po vlne šokujúcich prípadov znásilnení, ktoré sú pripisované cudzincom (najmä Rómom z Rumunska) sprísnilo opatrenia ohľadom imigrácie.
  • Pápež Benedikt XVI. skritizoval genetické inžinierstvo, eugeniku a obdobné vedecké praktiky. Podľa Vatikánu je nemorálne uprednostňovať dokonalosť, fyzickú krásu a výkonnosť pred inými vlastnosťami.
  • Anglický biskup Richard Williams, momentálne prebývajúci v Argentíne, musí krajinu opustiť do 10 dní, inak mu hrozí vyhostenie. Dôvodom sú jeho revizionistické názory ohľadom holokaustu. Argentínsky minister vnútra Florencio Randazo sa ohľadom Williamsovho prípadu vyjadril, že jeho slová o holokauste „hlboko urážajú celé ľudstvo“. Masmédiá ho zase označujú za „zarytého antisemitu“.
  • Brazílčanka Paula Olivierová sa švajčiarskej polícii priznala, že útok skinheadov, po ktorom mala potratiť, si vymyslela. 26-ročná právnička Olivierová od 9. februára tvrdila, že v Zürichu ju napadli traja skinheadi, ktorí do nej kopali a viackrát ju porezali nožom – do kože jej údajne vyzerali aj písmená „SVP“ – skratka názvu švajčiarskej pravicovej strany. Olivierová tiež tvrdila, že bola tehotná – čakala dvojičky – a následkom útoku potratila. Najprv sa zistilo, že žena nebola v čase údajného útoku tehotná. Neskôr vyšetrujúci lekár prišiel k záveru, že zranenia si spôsobila sama. Pod nátlakom dôkazov sa Olivierová priznala, že si celú záležitosť vymyslela.
  • V Izraeli sa po parlamentných voľbách rokuje o utvorení vládnej koalície. Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Gordon Duguid sa už vyjadril: „Spojené štáty sú dlhodobým a pevným spojencom Izraela. Budeme spolupracovať s budúcou izraelskou vládou, nech bude vyzerať akokoľvek.“
  • Sotva mesiac po skončení nedávnych bojov izraelské tanky v stredu opäť vstúpili do pásma Gazy. Zastavili sa až pri samotnej Gaze, kde sa dostali pod paľbu palestínskych ozbrojencov. Krátko nato sa vrátili späť na izraelskú stranu. Izraelská armáda odmietla tento incident komentovať.
  • Katolícki biskupi v Izraeli adresovali viacerým izraelských inštitúciám otvorený list, v ktorom sa sťažujú na nárast náboženskej intolerancie v Izraeli. „My, kresťania, rešpektujeme Izrael, ale Izrael nerešpektuje nás,“ vyhlásil jeden z kresťanských duchovných pôsobiacich v Izraeli.

Zábava