• Slovensko podporilo za päť rokov viac ako 200 projektov pre 16 rozvojových krajín na troch kontinentoch, povedala štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí Slovenskej republiky Oľga Algayerová na konferencii Slovensko a rozvojová pomoc v Bratislave. Český minister zahraničných vecí Jan Kohout, ktorý sa taktiež zúčastnil na konferencii, Slovensko označil za „veľmi úspešnú donorskú krajinu“.
  • Zo záchytného tábora na juhotalianskom ostrove Lampedusa utieklo takmer všetkých 1 300 utečencov. Následne v sprievode tiahli k mestskej radnici, kde požadovali „slobodu“. Polícia bola svedkom celého tohto „zhromaždenia“, ktoré povolené nebolo, napriek tomu však nezasiahla. Utečencom sa nepáči okrem iného to, že musia v tábore istý čas čakať, kým budú vyhostení späť do Afriky.
  • Hovorca Vatikánu páter Federici Lombardi opätovne odsúdil „všetky formy zabúdania a popierania holokaustu“. Podľa Vatikánu, ak niekto „popiera šoa, nevie nič ani o tajomstve Pána Boha, ani o Kristovom kríži“.
  • Richard Falk OSN Izrael
  • Vyšetrovateľ OSN Richard Falk tvrdí, že existujú dôkazy o tom, že izraelskí vojaci počas nedávnej ofenzívy v pásme Gazy páchali vojnové zločiny. Izraelský premiér Ehud Olmert však sľúbil týmto vojakom, že nebudú postavení pred súd. Počas tejto krátkej vojny zahynulo asi 1 300 Palestínčanov a 13 Izraelčanov.
  • Hovorca iránskej vlády Ghulám Husajn pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu vyhlásil, že holokaust je jedna obrovská lož, ktorá bola vymyslená, aby mohol vzniknúť štát Izrael. Iránski predstavitelia taktiež dementovali v západných médiách často opakované údajné tvrdenie prezidenta Iránu M. Ahmadínedžáda, že Izrael by mal byť vymazaný z mapy. „Nehovoríme o eliminácii žiadneho národa ani žiadnej krajiny,“ povedal iránsky minister zahraničných vecí Manúčehr Mottakí.
  • Americký prezident Barack Husein Obama zrušil zákaz federálneho financovania organizácií, ktoré vykonávajú potraty.

Zábava