Rómovia, bieda, osada
  • Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky plánuje tento rok zakročiť proti potkanom, ktorí sa v mnohých rómskych osadách premnožili. Deratizácia a dezinsekcia sa má uskutočniť v dvoch termínoch, na jar a na jeseň. Na tento účel plánuje ministerstvo vynaložiť 1,2 milióna eur (viac ako 30 miliónov korún).
  • Rakúska politička Susanne Winterová (za Slobodnú stranu Rakúska) bola odsúdená na pokutu 24 000 eur a tri mesiace väzenia podmienečne za údajne protiislamské výroky. V októbri minulého roku bol za taký istý čin odsúdený Wintersovej syn Michael, predtým mládežnícky líder Slobodnej strany Rakúska.
  • Vo štvrtok Izrael prvýkrát po vyše dvoch mesiacoch vpustil do pásma Gazy zahraničných novinárov. Izrael pre zahraničné médiá uzavrel túto oblasť už 5. novembra, a tak znemožnil nezávisle monitorovať svoju ofenzívu v Gaze počas celého jej trvania.
  • Taliansky minister vnútra Roberto Maroni (za Ligu severu) chce zabrániť hromadným moslimským modlitbám pred kostolmi, ktoré sa často vyskytovali najmä počas posledného konfliktu v Gaze. Na tento účel už nariadil policajným veliteľom talianskych miest, aby nepovoľovali demonštrácie a modlitby na určitých významných miestach. „Je neprijateľné, aby islamskí extrémisti námestie pred dómom premenili na mešitu pod šírym nebom,“ povedal Mario Borghezio, poslanec Európskeho parlamentu za Ligu severu.

Zábava