Ahmed Aboutaleb, Rotterdam
  • V štátnom rozpočte SR je pre rok 2009 na pomoc rozvojovým štátom vyhradených viac ako 7,5 milióna eur (okolo 227 miliónov korún), čo oproti minulému roku predstavuje zvýšenie o 37,7 %. O 34,3 % stúpli aj výdavky na členstvo SR v medzinárodných organizáciách.
  • Starostom holandského Rotterdamu sa stal 47-ročný Ahmed Aboutaleb, prisťahovalec pôvodom z Maroka a praktizujúci moslim. Rotterdam je s takmer 600 000 obyvateľmi druhým najväčším mestom v Holandsku.
  • Podľa prieskumov verejnej mienky občania USA považujú Georga W. Busha za jedného z najhorších prezidentov v dejinách USA.
  • K špionážnej činnosti v prospech Izraela sa priznal 85-ročný dôchodca Ben-Ami Kadish žijúci v Spojených štátoch amerických. Špionáž, na ktorej sa zúčasťňoval už od 80. rokov, vraj vykonával z „lásky k Izraelu“ a odmenou za vyzradenie štátnych tajomstiev mu často boli len drobnosti, ako napríklad rodinná večera zaplatená izraelskými úradmi. Hoci Spojené štáty americké sú najvýznamnejším podporovateľom Izraela a jeho najbližším spojencom, vyskytli sa už viaceré prípady špionáže Izraela v USA (predtým napr. Jonathan Pollard).

Zábava