• Predseda SNS Ján Slota sa vyjadril o Slovenskej pospolitosti, ktorú vláda nedávno protiprávne rozpustila, že sú to smiešni „blázni“, „šialenci, ktorých by mali niekam odpratať“.
  • Dušan Čaplovič
  • Podpredseda vlády Dušan Čaplovič sa vyjadril, že je potrebné rozšíriť pôsobnosť antidiskriminačného zákona tak, aby sa týkal aj obcí. Čaplovič poukázal na to, že pretože takáto úprava zatiaľ nie je riadne zavedená, sme kritizovaní Európskou úniou a OSN.
  • Podľa výsledkov prieskumu agentúry KMG na otázku, či sa na rok 2009 pozerajú optimisticky alebo pesimisticky, odpovedalo len 26 % obyvateľov Slovenska možnosťou „optimisticky“.
  • Podľa americkej mimovládnej organizácie Iraq Body Count v Iraku od roku 2003 zahynulo okolo 100 000 civilistov. Táto štatistika však zaznamenáva len násilné úmrtia civilistov, a nie iné smrte spôsobené následkami vojny. Napríklad počas uplynulého roka takýmto spôsobom zahynulo denne v priemere 25 Iračanov, čo ešte predstavuje pokles oproti predchádzajúcim rokom (za rok 2006 76 osôb denne a v roku 2007 67).
  • Podľa výsledkov hlasovania organizovaným ruskou štátnou televíziou je najvýznamnejšou osobnosťou ruských dejín knieža Alexander Nevský (ktorý za Novgorod v 13. storočí porazil Švédov i rád nemeckých rytierov). Na druhej priečke sa umiestnil Peter Stolypin, predseda vlády z čias posledného cára Mikuláša II. Na treťom mieste skončil Josif Vissarionovič Stalin. Organizácie na ochranu ľudských práv od začiatku namietali proti tomu, aby bol Stalin zaradený do hlasovania. Aj vyše 50 rokov po destalinizácii a takmer 20 rokov po páde komunizmu je však Stalin u ruského obyvateľstva stále vo veľkej obľube.

Zábava