marihuana, stop
  • Podľa údajov polície sa na Slovensku vyrába viac pervitínu a marihuany než v minulosti, čo zapríčinilo dokonca pokles dovozu týchto drog.
  • Za posledných 5 rokov poskytlo Slovensko trinástim rozvojovým štátom finančnú pomoc v hodnote viac ako 340 miliónov korún. Peniaze slovenských daňových poplatníkov smerovali najmä do Mongolska, Sudánu či Kene. Táto suma predstavuje v prepočte vyše 2 milióny eur ročne, hoci Slovensko má vážny nedostatok financií doma, napríklad v zdravotníctve a školstve.
  • Podľa posledných prieskumov verejnej mienky sú dve tretiny českých občanov proti umiestneniu amerického radaru na území Českej republiky. Napriek odporu českej verejnosti proti americkej expanzívnej politike však český senát schválil zvýšenie počtu českých vojakov v Afganistane na takmer dvojnásobok. Celkové náklady na zahraničné vojenské misie ČR sú 2,4 miliardy Kč ročne.
  • Štúdia americkej mimovládnej organizácie Centrum pre strategické a rozpočtové zisťovanie (CSBA) vyčíslila, že vojny v Afganistane a Iraku stáli 904 biliónov (904 000 000 000 000) dolárov. Za najbližších 10 rokov sa výdavky môžu vyšplhať až na 1,7 trilióna dolárov a to aj ak sa výrazne zníži počet nasadených vojakov.
  • Izrael nedovolil vstup do krajiny a vrátil z medzinárodného letiska Bena Guriona pri meste Lod vyslanca OSN Richarda Falka. Falk v minulosti kritizoval sionizmus a prirovnal zaobchádzanie Izraelu s Palestínčanmi k zaobchádzaniu nacistami so židmi. Izrael už vtedy avizoval, že ho nevpustí na svoje územie.

Zábava