• Z prieskumov posledného odbodia vyplynuli dve zaujímavé skutočnosti o Európe. Podľa štatistík európskeho úradu Eurostat má prístup na internet 60 % domácností v Európskej únii. Podľa prieskumu agentúry GfK sú približne traja z desiatich Európanov úplní abstinenti.
  • ruské vojenské lietadlo, červená hviezda, boľševizmus
  • Ruský snem takmer 20 rokov po páde komunizmu nariadil premenu symbolu červenej hviezdy, symobolizujúcej boľševizmus, na lietadlách ruskej armády. Hviezda sa prefarbí na bielo-modro-červenú podľa farby ruskej štátnej vlajky.
  • Námestník ministerstva zahraničných vecí USA John Negroponte tento týždeň uskutočnil návštevu Izraela. Podľa vyhlásenia ministerstva zahraničných vecí „počas svojho pobytu sa námestník Negroponte stretne s vysokými izraelskými predstaviteľmi, s ktorými bude rokovať o bilaterálnych a regionálnych témach, ktoré budú klásť dôraz na naše úzke priateľstvo s Izraelom“.
  • Americký prezident George Bush priznal, že vojna v Iraku trvala (trvá?) dlhšie a stála viac peňazí než sa predpokladalo. Taktiež pripustil, že Saddám Husajn a jeho režim nedisponovali zbraňami hromadného ničenia ani nemali nič spoločné s útokmi z 11. septembra. Napriek všetkým týmto skutočnostiam sa však jednoznačne postavil za svoje rozhodnutie agresie proti Iraku.

Zábava