• Podľa informácií z archívov komunistickej štátnej bezpečnosti mal predseda Národného bezpečnostného úradu František Blanárik spolupracovať s komunistickou vojenskou kontrarozviedkou a donášať na svojich známych. Napriek tomuto však dostal od NBÚ bezpečnostnú previerku najvyššieho stupňa a vládna SNS ho jednoznačne podporuje.
  • Starosta španielskeho mesta Naquera navrhol zmenu názvu ulice, ktorá nesie meno podľa zakladateľa hnutia Falanga a ideológa bývalého regenta Francisca Franca a pomenovať ju podľa Baracka Obamu. „Vidí sa nám to ako dobrá alternatíva, pretože to svedčí o multikulturalizme na globálnej úrovni,“ vyjadril sa starosta.
  • Predstavitelia talianskej nacionalistickej strany Fiamma Tricolore v istom regióne južného Talianska, ktorý sa vyznačuje mimoriadne nízkou pôrodnosťou, talianskym rodičom ponúkajú 1 500 eur za to, že svoje novorodené deti nazvú Benito alebo Rachele (symbolicky podľa Benita Mussoliniho a jeho manželky).
  • George Walker Bush USA
  • Americký prezident George Bush, ktorý presadzoval agresiu voči Iraku či podporu Izraela, sa vyjadril, že by „chcel byť známy ako prezident, ktorý oslobodil 50 miliónov ľudí a pomohol dosiahnuť mier“.
  • Ministri spravodlivosti členských krajín Európskej únie v Bruseli s definitívnou platnosťou schválili rozhodnutie, podľa ktorého sa vo všetkých členských krajinách v únii budú ukladať rovnaké tresty za „zľahčovanie holokaustu a vojenských zločinov uznaných Norimberským tribunálom“, ale aj „nabádanie k rasizmu a xenofóbii“. Pojem podnecovanie k nenávisti stále nie je riadne definovaný.

Zábava