• Na Slovensku vznikne jedinečné Múzeum holokaustu. Má byť vybudované do troch rokov v Seredi v priestoroch bývalého zberného tábora Židov. Rezort ministerstva obrany sa rozhodol za týmto účelom bezodplatne odovzdať päť objektov, patriacich v súčasnosti ku komplexu sereďských kasární, do vlastníctva Múzea židovskej kultúry.
  • veľké Maďarsko, Uhorsko, FIDESZ, Orbán
  • Podľa zistení maďarského denníka Népszabadság mnohí poslanci maďarského parlamentu nosia na autách nálepku „veľkého Maďarska“. Podľa prieskumov asi 5 % vozidiel v Maďarsku nosí takúto nálepku, približne rovnaký počet nosí nálepku upozorňujúcu na prítomnosť dieťaťa v aute. V prípade poslancov parlamentu má nálepka s veľkým Uhorskom väčšie zastúpenie než je celonárodný priemer.
  • Združenie Rómov z Moravy adresovalo premiérovi ČR Mirkovi Topolánkovi otvorený list, v ktorom uvádzajú, že ak sa urýchlene nezasadí o zrušenie Robotníckej strany, Národnej strany a Národného odporu, rozhodnú sa pre hromadnú emigráciu z Česka.
  • V Amsterdame plánujú zrušiť asi 43 kaviarní ponúkajúcich marihuanu (z celkového počtu 228 v tomto meste) pretože sa nachádzajú príliš blízko škôl. Primátor Amsterdamu Job Cohen však takéto opatrenie kritizuje. Cohen je rád, že existuje zákon povoľujúci mierne drogy, no bol by ešte radšej, keby existovala legislatíva regulujúca veľkoobchod s marihuanou.
  • Britský minister zahraničných vecí David Miliband vyhlásil na stretnutí so zástupcami „štátu“ Kosovo, že jeho návšteva demonštruje „podporu kosovskej budúcnosti“, pričom Kosovčanov zaradil do „európskej rodiny“.
  • Židovskí osadníci nastriekali na mešitu v meste Hebron v Palestíne nápisy urážajúce proroka Mohameda. Okrem hanlivých slov v hebrejčine nakreslili aj Dávidovu hviezdu. Židia tiež vandalsky zničili cintorín v blízkosti mešity. Vojakovi, ktorý sa snažil zastaviť hádzanie kameňom na Palestínčanov, nastriekali na telo chemikáliu.
  • Podľa prieskumov v Izraeli pred voľbami, ktoré sa majú uskutočniť vo februári, vedie radikálna pravicová strana Likud. Od tejto strany sa očakáva, že by zastavila mierové rozhovory s Palestínčanmi a radikálne by zamietla ideu palestínskeho štátu.
  • Prezident Svetovej banky Robert Zöllick povedal, že by sa v súvislosti s finančnou krízou mala zaviesť vyššia pomoc pre rozvojové krajiny zo strany vyspelých štátov.

Zábava