Mlynky, Pilisszentkereszt
  • V severomaďarských obciach Mlynky a Santov, kde žije značná slovenská menšina, boli čiernou farbou zatreté tabule uvádzajúce názvy týchto obcí v slovenčine.
  • Novým miestom posledného odpočinku prezidenta prvej Slovenskej republiky Dr. Jozefa Tisa sa stala hrobka na Nitrianskom hrade. Po tom, čo výsledky genetických testov z apríla tohto roku potvrdili, že na Martinskom cintoríne bol skutočne pochovaný Jozef Tiso, boli jeho pozostatky presunuté k ostatným kanonikom nitrianskej diecézy, uviedol hovorca Konferencie biskupov Slovenska Jozef Kováčik.
  • Rómska iniciatíva Slovenska vyzvala NR SR, aby v pri prerokovávaní školského zákona bol zvýšený počet hodín slovenčiny na školách národnostných menšín.
  • V Nemecku začala celoštátne vysielať stanica pre homosexuálov „Timm TV“. Cieľovou skupinou divákov, ktorú chce nový kanál osloviť, budú homosexuáli, predovšetkým vo veku 18 až 24 rokov. Približne dve tretiny televízneho štábu tvoria homosexuáli. Súčasťou programovej štruktúry tohto média majú byť aj kultúrne relácie.
  • Nebyť finančnej pomoci Európskej únie, Svetovej banky a Medzinárodného menového fondu, Maďarsko by zrejme postihol štátny bankrot, uviedol predseda maďarskej vlády Ferenc Gyurcsány.
  • Prokurátor srbského súdu pre vojnové zločiny Vladimir Vukevič tvrdí, že skutočnosti, ktoré by mohli dokázať zločiny albánskych povstalcov UCK z roku 1999 boli zničené albánskou vládou. Vukevič tvrdí, že albánsky premiér Sali Berisha vydal rozkaz tajným službám, aby odstránili dokumenty o nezvestných Srboch, ich transporte a obchode s ich orgánmi. Albánska strana odmietla srbským vyšetrovateľom umožniť kontakt so svedkami a nepovolila ani vyšetrovanie kliniky v dedine Gur, kam príslušníci UCK transportovali unesených Srbov a vyberali im orgány. O údajnom zabíjaní srbských civilistov a rozpredaji ich orgánov, ktorého sa mala dopustiť UCK, píše aj bývalá žalobkyňa haagskeho tribunála Carla del Ponteová.

Zábava