Duray, Miklos, šovinizmus, Maďari
  • Poslanec za SMK Miklos Duray havaroval v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Zároveň sa odmietol podrobiť skúške na prítomnosť alkoholu v krvi, čím v podstate mlčky priznal, že nebol triezvy. Podobný incident sa Durayovi stal aj v roku 2006: aj vtedy odmietol dychovú skúšku.
  • V hlavnom meste Čiernej Hory, Podgorici, demonštrovalo 10 000 ľudí proti vládnemu rozhodnutiu uznať nezávislosť Kosova. Demonštranti žiadali aj vypísanie referenda o tejto otázke. Podľa prieskumov verejnej mienky až 80 % obyvateľov Čiernej Hory je proti nezávislosti Kosova.
  • Pri odhaľovaní slovenského dvojkríža na východnom Slovensku minulý týždeň Ján Slota predniesol prejav, v ktorom bol kritický k národným symbolom a politike Maďarov. Zatiaľ čo SMK zvažovala, či podať na Slotu za tento prejav trestné oznámenie, predbehol ju „demokrat“ Ondrej Dostál z Občianskej konzervatívnej strany a podal trestné oznámenie na Slotu.
  • Prezident FIFA Sepp Blatter na pôde Európskeho parlamentu komentoval skutočnosť stále narastajúceho počtu zahraničných vlastníkov klubov britskej Premier League. Už 7 z 20 klubov najvyššej anglickej futbalovej súťaže má iných ako britských vlastníkov, často sú to moslimskí podnikatelia. „Niečo tu nie je v poriadku,“ vyjadril sa Blatter.
  • Podľa amerických mimovládnych organizácií hladuje na svete až 923 miliónov ľudí (čo predstavuje asi 15 % svetového obyvateľstva). Najhoršia je situácia v krajinách subsaharskej Afriky.
  • Prezident Venezuely Hugo Chávez dal na 48 hodín zatvoriť všetky pobočky siete McDonald's vo svojej krajine ako symbol odporu proti kapitalizmu. V celej Venezuele je 115 filiálok McDonald's, z toho 95 v hlavnom meste Caracas.

Zábava