Jaslovské, Bohunice, jadrová, elektráreň
  • Výroba elektrickej energie na Slovensku je menšia ako jej spotreba a Slovensko je odsúdené dovážať asi pätinu elektrickej energie zo zahraničia. Toto je vo veľkom dôsledkom počínania Dzurindových vlád a odstavenia zdravých blokov elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.
  • V Španielsku bolo zavedené opatrenie, ktoré ponúka finančnú podporu pre nezamestnaných neeurópskych imigrantov, ak sa vrátia do krajiny svojho pôvodu.
  • Podľa štatistiky agentúry Makfax je v „štáte“ Kosovo nezamestnaných až 45 % obyvateľstva, čo je najviac v rámci celého regiónu Európy a strednej Ázie. K tomu približne 30 % mladých Kosovčanov nedostáva za svoju prácu žiadnu mzdu a nezamestnanosť mladých ľudí v Kosove je päťkrát vyššia než priemer Európskej únie.
  • Americká vláda schválila tri dodávky zbraní pre Izrael v celkovej hodnote 330 miliónov dolárov.
  • Sarah Palinová verí, že ochrana Izraela je „biblický imperatív“. Republikánska viceprezidentka Sarah Palinová možno nikdy nebola v Izraeli, avšak podľa zdrojov jej blízkych je silným podporovateľom Izraela, čo z nej robí favoritku medzi neokonzervatívnym elementom v republikánskej strane. „Fakt, že vo svoje kancelárii má izraelskú zástavu znamená, že Izrael nosí v srdci. Som presvedčený, že židovská komunita bude prekvapená silnými pro-izraelskými názormi guvernérky Sarah Palinovej, keď začína cestovať po krajine,“ povedal jeden židovský republikán.
  • Podľa prieskumov amerického inštitútu Pew má asi tretina Európanov negatívny vzťah k židom a o niečo väčšia časť k moslimom, pričom tieto dva postoje sa často vyskytujú súčasne.

Zábava