• Predseda vlády SR Robert Fico na oslavách povstania z roku 1944 ho prirovnal k slovenskému povstaniu z meruôsmych rokov. Fico tiež vyzdvihol rolu komunistu Gustáva Husáka, ktorý bol podľa neho skvelým vodcom. Na druhej strane Fico ale pripustil, že hoci sa politici majú snažiť hľadať pravdu, nemusia v tom uspieť. „Aj my sa môžeme mýliť,“ uviedol.
  • rómovia demografia časovaná bomba európska únia slovenskoPodľa štúdie Eurostatu je Slovensko najrýchlejšie starnúcou krajinou v Európskej únii. O 50 rokov bude podľa tohto výskumu na Slovensku žiť o 850-tisíc ľudí menej, ale bude tu o milión ľudí viac v dôchodkovom veku. Tieto skutočnosti nezvráti ani imigrácia cudzincov či vyššia natalita Rómov, ktorých proporčné zastúpenie v populácii sa bude zvyšovať, najmä v mladších vekových skupinách.
  • Predstavitelia nemeckej vlády plánujú na predmestí Berlína vystavať dva hinduistické chrámy, ktoré by výrazne zmenili tvár tohto mesta. Proti tomuto kroku demonštrovala Národnodemokratická strana (NPD), ktorá bola označená za „extrémistickú“.
  • Vyhlásenie nezávislosti Kosova spôsobuje ďalšiu destabilizáciu medzinárodnej politickej scény. Rusko uznalo nezávislosť separatistických republík Abcházsko a Južné Osetsko. Západným štátom, ktoré tento krok kritizovali, ruský prezident Dmitrij Medvedev odkázal: „Dôsledne sme opakovali, že po uznaní nezávislosti Kosova nebude možné povedať Osetom a Abcházcom, že to, čo je dobré pre kosovských Albáncov, nie je dobré pre nich. V medzinárodných vzťahoch nie je možné mať niektoré pravidlá pre jedných a iné pre druhých.“
  • Ministerstvo vnútra Afganistanu informovalo, že jednotky USA a ich spojenci počas akcie na západe krajiny zabili 76 civilistov, z toho 50 detí a 19 žien.

Zábava