• Najväčšia európska automobilka Volkswagen plánuje presunúť montážnu linku zo svojej továrne na Slovensku do Bosny. Podľa analytika českej spoločnosti Cyrrus ide zo strany Volkswagenu o jasnú ekonomickú kalkuláciu: „Firma vyťaží stimuly až do dna a v prvom možnom termíne vyprázdni priestor, pretože príde iná krajina, ktorá opäť ponúkne lacnejšiu prácu a dá atraktívnejšie investičné stimuly,“ vysvetlil.
  • Lúnik IX. Rómske sídlisko mesta KošiceBytový podnik mesta Košice vypísal v rámci verejného obstarávania výzvu na odstránenie stavby obývanej Rómami na Lúniku IX. BMMK už skôr vysťahoval Rómov a poskytol im náhradné bývanie, keďže dom bol zdevastovaný tak, že bol nebezpečný. Rómovia tento dom, ktorý by normálne slúžil ešte desiatky rokov, nazývajú „vybývaný“ a po vysťahovaní z neho zmizlo všetko kovové, vrátane zábradlí na balkónoch.
  • Na víkendovom zápase Trnava – Dunajská Streda v Dunajskej Strede spievali niektorí diváci maďarskú hymnu, kričali urážky na adresu slovenského národa, oslavovali „Veľké Maďarsko“ a mávali zástavami „Veľkého Uhorska“. SFZ, ktorý inak má vo zvyku trestať nekonformné správanie slovenských priaznivcov, tento šovinizmus toleruje.
  • „Slovenský premiér Robert Fico opäť ubezpečil o svojej podpore šovinisticky zameranú kultúrnu organizáciu Maticu slovenskú.“ Túto urážku slovenskej verejnoprávnej inštitúcie prinieslo pondelňajšie vydanie maďarského denníka Magyar Hírlap.
  • Štátna hranica medzi Slovenskom a Poľskom sa po nedávnych záplavách v Tatranskom národnom parku (TANAP) posunula. Rieka Biela voda, ktorej stredom podľa dokumentov hranica prechádza, totiž po povodniach zmenila svoj tok a posunula sa o 50 metrov. Slovensko tak prišlo o územie s rozlohou asi 2,5 hektára. Ministerstvo vnútra chce o posunutej hranici vyjednávať a podľa Markízy sú ochotní rokovať aj Poliaci.
  • Alexandra Solženicyna v stredu po pravoslávnej omši pochovali v moskovskom Donskom kláštore zo 16. storočia. Obrad mal všetky znaky štátneho pohrebu, vrátane účasti prezidenta.
  • Francúzsko chce zdaniť mastné, priveľmi sladké a slané potraviny ako prevenciu boja proti obezite. Jedná sa napr. o hamburgery, kolu, hranolky a pizzu. Podľa minulomesačného prieskumu trpia nadváhou tri štvrtiny Francúzov a viac ako polovica Francúzok.

Zábava