• Gándhího gymnázium v Lučenci, ktoré sa malo zaoberať vzdelávaním talentovaných rómskych detí, bude v najbližšom čase zrejme zrušené. Dôvodom je veľmi nízka úroveň školy, ako skonštatovala štátna školská inšpekcia. Aj riaditeľ školy sa vyjadril, že v podstate celý prvý ročník gymnázia u „nadaných“ Rómov spočíval len v tom, že sa učili základným vzdelávacím návykom. Osemročné gymnázium, ktorého pôsobnosť je nadregionálna navštevuje asi 40 rómskych žiakov z celého Slovenska.
  • Na sídlisku Luník IX v Košiciach plánujú zbúrať dva panelové domy, pretože sú po rokoch obývania Rómami staticky narušené. Mesto za demolíciu zaplatí asi 2,5 milióna korún.
  • Predstavitelia Európskej únie sa po stretnutí ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ vyjadrili, že sú za ďalšie posilňovanie vzťahov EÚ a Izraela.
  • Premiér Kanady Stephen Harper označil viac ako 100 rokov trvajúci pokus kanadských úradov „civilizovať“ Indiánov za „veľké zlyhanie“. Asimilácia Indiánov napriek veľkej snahe politicky korektných aj im predchádzajúcich vlád prebehla neúspešne. Napriek tomu, že je indiánska komunita zákonne zvýhodnená, je sužovaná alkoholizmom, zlými sociálnymi podmienkami, nezamestnanosťou a je pre ňu charakteristické nízke ekonomické a spoločenské postavenie. Harper sa za pokusy o asimiláciu Indiánov ospravedlnil a plánuje na ich odškodnenie vyčleniť 2 miliardy dolárov.
  • Podľa medzinárodného prieskumu verejnej mienky má americký prezident George W. Bush nižšiu dôveryhodnosť ako „nedemokratický a antisemitský“ prezident Iránu Mahmúd Ahmadínedžád. Kým Ahmadínedžádovi verí približne každý druhý obyvateľ sveta, Bushovi nedôverujú viac ako dvaja z troch. Prieskum bol vykonaný na vzorke vyše 19 000 respondentov zo štátov, ktoré predstavujú 60 % svetového obyvateľstva.

Zábava