• Vláda Slovenskej republiky schválila zvýšenie počtu slovenských vojakov, ktorí budú pôsobiť v Afganistane. Takto vyhovela požiadavke NATO, ktoré požiadalo o poslanie nových posíl zo strany Slovenska.
  • Nórsky parlament schválil zákon o manželstve, ktorý povolil manželstvá pre homosexuálov, taktiež umožnil homosexuálnym dvojiciam adoptovať si deti a umelé oplodnenie pre lesby. „Toto rozhodnutie má význam porovnateľný so všeobecným volebným právom a naším zákonom o rovnosti,“ povedala predstaviteľka vládnej Strany práce Gunn Karin Gjulová.
  • Súdny tribunál OSN odsúdil kosovského Albánca Florima Ejupiho na 40 rokov väzenia za to, že v roku 2001 zavraždil 11 Srbov a 10 zranil.
  • Podľa prieskumov až 95 % elektroniky, ktorú Američania reklamujú, nie je chybných. Dôvodom je, že zákazníkom sa zariadenia zdajú príliš komplikované, nečítajú návody na obsluhu a nevedia ich ovládať, a tak ich radšej vrátia do predajne. Avšak podľa prieskumov je pre amerických konzumentov dôležitým faktorom zároveň čo najväčšie množstvo funkcií.
  • Líbyjský prezident Muammar Kaddáfí vyhlásil, že kandidát na prezidenta USA Barack Obama ako černoch trpí komplexom menejcennosti a ak ho Američania zvolia, je riziko, že sa bude správať horšie ako beloch. Kaddáfi taktiež poukázal na to, že „Obama Izraelu ponúkol 300 miliárd dolárov a ďalšiu vojenskú podporu a vyhol sa téme izraelských jadrových zbraní. Myslíme si, že sa bojí, že ho izraelskí agenti zabijú a že ho stretne rovnaký osud ako Kennedyho, keď sľúbil, že preverí izraelský jadrový program“.

Zábava