• Okresný súd v Bratislave oslobodil pobočníka vodcu Slovenskej pospolitosti Michala Laššáka. Ten čelil žalobe, podľa ktorej mal v roku 2000 v električke zbiť „muža tmavšej pleti“. Ukázalo sa však, že sám vraj napadnutý nevedel ani pri priamej konfrontácii určiť, kto ho napadol.
  • V centre Žiliny boli odhalené pozostatky hradu pochádzajúce pravdepodobne z 13. storočia. Nález sa nachádza na mieste, kde plánuje podnikateľ George Trabelssie postaviť nákupné centrum. Trabelssie, ktorého matka je Slovenka a otec Sýrčan a ktorý je tiež dobrým známym Jána Slotu uviedol, že časti veže zakomponuje do nákupného centra. Tak plánuje postupovať, aj keby výskum odkryl ešte ďalšie časti hradu.
  • Česká polícia zadržala dvoch Nigérijčanov, ktorí stáli na čele jednej z najvýznamnejších skupín dovážajúcich drogy do ČR.
  • Barack Obama získal v rámci americkej Demokratickej strany potrebný počet hlasov na získanie nominácie na prezidenta. Hillary Clintonová už vyjadrila Obamovi podporu s tým, že „vie, že aj on bude dobrým priateľom Izraela“.
  • Izraelský premiér Ehud Olmert schválil výstavbu takmer 1 000 nových židovských domov vo východnom Jeruzaleme. Východný Jeruzalem, ktorý podľa medzinárodného práva patrí Palestínčanom, Izrael okupuje viac ako 40 rokov.

Zábava