• Okresný súd v Bratislave oslobodil Pobočníka Vodcu Slovenskej pospolitosti Michala Laššáka. Ten čelil žalobe, podľa ktorej mal v roku 2000 v električke zbiť „muža tmavšej pleti“. Ukázalo sa však, že sám vraj napadnutý nevedel ani pri priamej konfrontácii určiť, kto ho napadol.
  • V centre Žiliny boli odhalené pozostatky hradu pochádzajúce pravdepodobne z 13. storočia. Nález sa nachádza na mieste, kde má kšeft zabezpečený Slotov kamarát, podnikateľ George Trabelssie, ktorý plánuje na tomto mieste postaviť nákupné centrum. Cenná kultúrna pamiatka sa tak stane súčasťou konzumného komerčného strediska. Trabelssie uviedol, že takto bude postupovať aj v prípade, že budú odhalené ďalšie časti hradu.
  • Česká polícia zadržala dvoch Nigérijčanov, ktorí stáli na čele jednej z najvýznamnejších skupín dovážajúcich drogy do ČR.
  • Barack Obama získal v rámci demokratickej strany potrebný počet hlasov na získanie nominácie na prezidenta. Hillary Clintonová už vyjadrila Obamovi podporu s tým, že „vie, že aj on bude dobrým priateľom Izraela“.
  • Izraelský premiér Ehud Olmert schválil výstavbu takmer 1 000 nových židovských domov vo východnom Jeruzaleme. Východný Jeruzalem, ktorý podľa medzinárodného práva patrí Palestínčanom, Izrael okupuje viac ako 40 rokov.

Zábava