• Organizácia Amnesty International vo svojej výročnej správe uviedla, že cigáni na Slovensku mali aj v roku 2007 zhoršený prístup k vzdelaniu, bývaniu, zdravotnej starostlivosti a iným službám a čelili aj neustálemu nepriateľstvu obyvateľstva. AI síce vôbec nebrala do úvahy, nakoľko sú spomínané javy zavinené cigánmi, ale jasne identifikovala ich príčinu: „diskriminácia“.
  • Česká televízia odmietla odvysielať dokumentárny film „Ulúpené Kosovo“, ktorý finančne produkovala. Dokument vykresľuje vraždy, znásilnenia, etnické čistky a iné zločiny páchané Albáncami, aby vyhnali z Kosova Srbov. Film je dostupný online tu: http://www.youtube.com/watch?v=sU_PzuJ1zMU
  • Predstavitelia Francúzska počas svojho predsedníctva v Európskej únii plánujú predložiť návrh „európskeho paktu o imigrácii“. Dokument okrem iného konštatuje, že „únia potrebuje demografických a ekonomických imigrantov“.
  • V súvislosti s vraždou Daniela Tupého sa dostal do väzby Karol Patasy, ktorého polícia označila za príslušníka podsvetia. Touto skutočnosťou je zase naštrbená teória, predtým papagájováná masmédiami aj rôznymi občianskymi organizáciami, že Tupého zavraždili nacionalisti.
  • Podľa prieskumu agentúry YouGov, na ktorom sa zúčastnilo vyše 6 000 Európanov, až 62 % z nich zastáva názor, že USA sú „silou zla“.

Zábava