• V rámci koncepcie „riešenia“ rómskej otázky ministerstvo školstva, vedené Jánom Mikolajom z SNS, uviedlo, že „vytváranie multikultúrneho prostredia“ je opodstatnené a nevyhnutné.
  • Slovensko plánuje do Afganistanu vyslať ďalších vojakov. „V provincii Uruzgan preberáme zodpovednosť za ochranu základne v Tarin Kowt pod holandským velením, s Kanadou rokujeme o vyslaní ďalšej strážnej jednotky na leteckú základňu Kandahár a do konca roka 2008 v provincii Kandahár vytvoríme vlastný operačný výcvikový a styčný tím,“ uviedol hovorca prezidenta SR Marek Trubač.
  • V srbskej Mitrovici (na severe Kosova) napadla skupina Albáncov automatickými zbraňami hliadku srbskej polície, nikoho však nezranili.
  • Podľa prieskumu britskej BBC (na vzorke 17 000 ľudí z 34 krajín) je najkladnejšie vnímaným štátom sveta Nemecko, ktorého pôsobenie za pozitívne považuje 56 % respondentov. Izrael skončil na predposlednom mieste, vníma ho kladne iba 19 % opýtaných. Na poslednom mieste skončil Irán, ktorý má v masmédiách obvykle veľmi zlý obraz.

Zábava