• Politológ Miroslav Kusý sa k silne odmietavému postoju Vlády SR proti jednostrannému vyhláseniu nezávislosti Kosova vyjadril: „To je smutná záležitosť.“
  • Po tom, čo Kanada zrušila víza pre viaceré stredo- a východoeurópske krajiny, stovky maďarských Rómov plánujú požiadať o azyl v tomto štáte. Toto môže mať za následok opätovné zavedenie víz, ktoré môže Kanada vo vzťahu k určitému štátu prehodnotiť v prípade, že odtiaľ neuspejú aspoň 2 % žiadateľov o azyl ročne.
  • Cena ropy opäť dosiahla historické maximum: vyše 105 amerických dolárov za barel (159 litrov).
  • Belgická spisovateľka Misha Defonseca priznala, že jej kniha „Misha: spomienka na roky holokaustu“, ktorá bola preložená do 18 jazykov a spracovaná aj filmovo, je z väčšej časti vymyslená. „Takmer nič z toho, čo napísala Misha Defonseca o svojom hroznom detstve počas holokaustu, nie je pravda,“ znie prvá veta správy tlačovej agentúry Associated Press o tejto knihe.
  • Podľa posledného prieskumu verejnej mienky takmer 70 % občanov USA nesúhlasí s politikou Georga Busha. Ide o ešte nižšiu popularitu vlády USA ako počas vojny vo Vietname. Dve mestá v krajine schválili rezolúciu, podľa ktorej majú v prípade príchodu na ich územie Bush a viceprezident Cheney byť zatknutí mestskou políciou za zločiny proti ústave.
  • V sobotu izraelské vojská v pásme Gazy zabili najmenej 46 Palestínčanov a ďalších 160 zranili. „Terčom útokov sú ženy, deti a starci, je to horšie ako holokaust,“ vyhlásil palestínsky prezident Mahmúd Abbás. Len v priebehu tohto jedného dňa zahynulo viac Palestínčanov než Izraelčanov v priebehu celého minulého roka rukou „palestínskych teroristov“.

Zábava