• Len krátko po tom, čo bol vládny Smer prijatý do internacionály európskych socialistov, jej predstavitelia chcú, aby sa začal aktívnejšie zasadzovať za práva homosexuálov.
  • USA vyhlásili, že Kosovo už nikdy nebude Srbsko. Už v máji minulého roka sa v rovnakom zmysle vyjadrila americká ministerka zahraničných vecí Condoleezza Rice. Srbsko plánuje na medzinárodnom súdnom dvore v Haagu zažalovať všetky štáty, ktoré uznajú samostatné Kosovo, ktoré vzniklo evidentným porušením medzinárodného práva.
  • 73-ročný dánsky karikaturista Kurt Westergaard, autor známej karikatúry proroka Mohameda, bol vyhodený z hotelu, v ktorom býval. Vedenie hotela tvrdilo, že pre nich predstavuje „bezpečnostné riziko“. Westergaard bol nútený opustiť svoj domov po vyhrážkach smrťou, ktoré mu smerovali moslimskí extrémisti a z tohto dôvodu sa ani nemôže vrátiť späť.
  • Spojené štáty americké chcú prinútiť európske štáty, aby mali európske dopravné lietadlá počas každého letu na západný breh Atlantiku na palube ozbrojených amerických tajných policajtov. USA tiež žiadajú informácie aj o ľuďoch, ktorí budú cez ich územie len prechádzať, ale aj tých, ktorí sprevádzajú príbuzných alebo invalidov k lietadlám, ale nemajú v úmysle letieť.
  • Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu sa vyjadrila, že Irán prejavil zase väčšiu otvorenosť o svojom jadrovom programe. Jeho predstavitelia už vysvetlili väčšinu jadrových aktivít a nič zatiaľ nenasvedčuje tomu, že by Irán vyvíjal jadrovú bombu. Ďalšie jednania budú pokračovať. Irán považuje správu za jasné potvrdenie skutočnosti, že jeho jadrový program je mierový. Izrael, ktorý obviňuje Irán z vývoja jadrovej bomby a sám s najväčou pravdepodobnosťou vlastní zbrane hromadného ničenia, no odmieta na túto tému jasne vyjadriť.

Zábava