• Ako nesúhlasnú reakciu na jednostranné vyhlásenie štátu Kosovo sa priaznivci hokejovej Dukly Trenčín rozhodli počas domáceho zápasu dňa 17. 2. 2008 vyvesiť transparent podporujúci Srbov s nápisom: „Kosovo navždy Slovanské!“ To sa ale nepáčilo „demokratickej“ polícii, ktorá transparent strhla a vzápätí roztrhala.
  • Po vyhlásení Kosova mainstreamové rumunské denníky uviedli, že tento akt poskytol živnú pôdu snahám rumunských Maďarov, ktorí ho chcú použiť ako vzor pre vytvorenie „sikulskej autonómie“.
  • Podpredseda KDH Daniel Lipšic, ktorý bol ministrom spravodlivosti v čase prijatia trestného zákona, ktorý zakazuje „popieranie holokaustu“, teraz vyhlasuje, že takéto ustanovenia by mali byť zo zákona vypustené. Takáto iniciatíva je ostro kritizovaná ministerstvom spravodlivosti. Minister Štefan Harabin sa vyjadril, že predstava, že by nebolo „popieranie holokaustu“ trestné, je „úsmevná“. Naopak, pripravuje sa sprísnenie tejto právnej úpravy.
  • Po tom, čo bol v Dánsku odhalený komplot moslimských radikálov, ktorí plánovali zavraždiť autora karikatúry proroka Mohameda, dánske denníky opäť zverejnili tento obrázok. Následných niekoľko nocí v štvrtiach obývaných aj nebielymi prisťahovalcami zúrili nepokoje: zapaľované boli autá, smetné koše a jedna škola, čo médiá označili ako „nepokoje dánskej mládeže“.

Zábava