• Podľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny štát na ľudí v zlých sociálnych podmienkach vynakladá menej peňazí než pred rokom. Znížil sa počet poberateľov dávky v hmotnej núdzi, ako aj dávky na bývanie, aktivačného a ochranného príspevku. To nutne neznamená, že sa znížil počet chudobných, ale to, že mnohí z nich stratili nárok na uvedené dávky.
  • Srbská vláda očakáva, že tento týždeň Kosovo vyhlási nezávislosť. Premiér Kosova Hashim Thaci potvrdil, že to bude už „o pár dní“, no neuviedol presný dátum. Srbský premiér Vojislav Koštunica sa vyjadril, že osamostatnenie tejto provincie bude v prvom rade hanbou pre Európu. Kosovo tvorí približne 12 % územia Srbska a je historicky kolískou jeho štátnej tradície.
  • Arcibiskup z Canterbury Rowan Williams sa vyjadril, že v Británii by sa mali začať uplatňovať prvky islamského práva, šariátu. Zavedenie tohto opatrenia obhajuje aj tým, že by napomohlo integrácii moslimov do britskej spoločnosti. Liberáli takéto snahy podporili, radoví Angličania sú však často znechutení.
  • Francúzsky prezident Nicolas Sarkozy vyhlásil nový program pomoci predmestiam francúzskych miest obývaných prisťahovalcami. Okrem iného plánuje zaviesť pozitívnu diskrimináciu nebielych: chce, aby v štátnej správe bolo zamestnaných viac cudzincov. Taktiež oznámil zvýšenie policajného dohľadu v krízových štvrtiach.
  • Predseda francúzskeho Národného frontu (Front National) Jean Marie Le Pen bol odsúdený na tri mesiace väzenia podmienečne a pokutu 10 000 eur za „spoluúčasť na obhajobe vojnových zločinov a na popieraní zločinov proti ľudskosti“. V skutočnosti iba povedal (ešte v roku 2005), že okupácia Francúzska Nemeckom počas druhej svetovej vojny nebola extrémne neľudská, hoci, chyby sa samozrejme stali a poukázal na to, že Nemci často chránili francúzskych civilistov pred výčinmi partizánov. Toto vyjadrenie dal prešetriť sám vtedajší minister spravodlivosti Dominique Perben. Rozsudok ešte nie je právoplatný, Le Pen, ktorý bol už niekoľkokrát odsúdený pre údajnú obhajobu a zľahčovanie nacizmu, sa zrejme odvolá.

Zábava