• Podľa Európskej komisie ustanovenie, ukladajúce dôchodcovským správcovským spoločnostiam pôsobiacim na Slovensku povinnosť preinvestovať časť vkladov na slovenskom trhu, by mohlo mať za následok sankcie zo strany EÚ.
  • Pochod českých nacionalistov za slobodu slova, ktorý sa mal uskutočniť 19. januára 2008 v Plzni, bol zakázaný v rozpore so zákonom. K tomuto rozhodnutiu dospel súd v Plzni, podľa ktorého primátor Plzne Pavel Rödl akciu zakázal neoprávnene. Magistrát mesta musí zaplatiť 2 000 Kč ako súdne trovy. Proti rozsudku sa však ešte možno odvolať.
  • 37-ročný Parviz Khan žijúci vo Veľkej Británii chcel zavraždiť vojaka britskej armády, sťať mu hlavu „ako prasaťu", natočiť tento akt na film, zverejniť ho a vyvolať paniku. Pomáhali mu tiež Basiru Gassama, Hamid Elasmar a Mohammed Irfan. Niektoré médiá priniseli túto správu pod nadpisom „Brit chcel uniesť vojaka a zabiť ho ako prasa".
  • Predsedovia nacionalistických strán Rakúska, Belgicka, Bulharska a Francúzska vo Viedni oznámili, že plánujú založiť paneurópsku pronárodnú stranu. Oslovia tiež národné strany z Cypru, Dánska, Nemecka, Holandska, Chorvátska a Srbska.
  • Podľa správy generálneho tajomníka OSN môže globálne otepľovanie v priebehu nasledujúceho štvrťstoročia stáť až 20 biliónov dolárov, aby sa udržala energická stabilita.

Zábava