• Podľa rozsudku okresného súdu sa musí Miklos Duray ospravedlniť Slovenskej národnej strane a zaplatiť jej milión korún za to, že v roku 2006 v rozhovore pre maďarskú rozhlasovú stanicu InfoRádió uznačil SNS za „fašistickú“. Duray sa však plánuje odvolať a vyhlásil, že ak to bude nutné, potiahne prípad až na Európsky súdny dvor do Štrasburgu.
  • Podľa prieskumu Literárneho informačného centra viac ako tretina stredoškolákov na Slovensku niekedy vyskúšala drogy.
  • Európsky súdny dvor v Štrasburgu rozhodol, že aj homosexuálne orientované osoby majú právo adoptovať si deti. V opačnom prípade by vraj boli „diskriminovaní“. Vzhľadom na členstvo Slovenska v EÚ je tento rozsudok určujúci aj pre prípady v SR. Podpredseda vlády Dušan Čaplovič sa vyjadril, že úrady by nemali skúmať sexuálnu orientáciu ľudí, ktorí si chcú adoptovať deti.
  • Izraelský generálny prokurátor Menachem Mazuz oznámil, že neobžaluje izraelských policajtov, ktorí počas protestných akcií v októbri 2000 v meste Umm al-Fahm zastrelili 13 izraelských Arabov.
  • Podľa výskumu novozélandských vedcov jeden šúľok marihuany je, z hľadiska zdravotnej škodlivosti, ekvivalentom približne 20 cigariet. Podľa tejto štúdie marihuana obsahuje dvakrát viac rakovinotvorných látok, oveľa viac škodí dýchacím cestám a jej užívatelia majú v krvi päťkrát viac oxidu uhličitého než fajčiari cigariet.

Zábava