• Napriek tomu, že počet azylov cudzincom udelených za posledný rok na Slovensku vzrástol v relatívnej aj absolútnej miere, OSN stále kritizuje Slovensko za „prísnu azylovú politiku“. Tento rok na Slovensku pribudli nebieli cudzinci napríklad z Konga, Pobrežia Slonoviny či Sudánu.
  • V Reykjaviku 17. januára vo veku 64 rokov zomrel šachový génius a ostrý kritik Izraela a USA Robert James Fischer, ktorý bol sám židovského pôvodu.
  • Denník SME uviedol výsledky prieskumu verejnej mienky, podľa ktorého 27 % obyvateľov Ruska si myslí, že na smrti Alexandra Litvinenka sa podieľali ruské tajné služby. 25 % obyvateľov Ruska si myslí, že vo vražde novinárky Anny Politkovskej pravdepodobne majú prsty ruské tajné služby. Rovnaký počet opýtaných si myslí, že s týmto prípadom ruské tajné služby nič spoločné nemajú>. SME dal tomuto článku nadpis „Rusi si myslia, že smrť kritikov Kremľa má na svedomí štát“.
  • Francúzsky revizionista Robert Faurisson bude vo Francúzsku čeliť súdnemu procesu za to, že sa zúčastnil konferencie o holokauste v Teheráne. Na tomto medzinárodnom fóre sa bez cenzúry diskutovalo o holokauste a jeho aspektoch. Vystúpili tu revizionisti i predstavitelia hlavného prúdu.
  • Polícia v Sarajeve zatkla dvoch 15-ročných Rómov, ktorí benzínom poliali a podpálili 72-ročnú ženu. Stav obete je vážny, ešte nie je ani isté, či prežije.
  • Bieloruského novinára Alexandra Sdvižkova odsúdili na tri roky väzenia za „podnecovanie rasovej a náboženskej nenávisti“, pretože chcel uverejniť karikatúry proroka Mohameda.

Zábava