• Denník Pravda uviedol správu o stave Rómov na Slovensku, ktorá sa na príčiny biedy značnej časti tohto etnika pozerá dosť jednostranne. Zlé sociálne podmienky Rómov, ako aj ich nechuť pracovať vysvetľuje nasledovne: „Po zrútení komunizmu, v ktorom všetci občania museli pracovať, to boli práve Rómovia, ktorých vyhadzovali z podnikov a fabrík, vysídľovali na okraj miest a upokojovali sociálnou pomocou. Počas posledných takmer dvadsiatich rokov bola takmer celá táto etnická skupina systematicky 'odnaučená' od pracovných návykov.“
  • František Šebej v článku v .týždni priznal, že zbytočné násilie niektorých skínov (z ktorého býva obviňovaná „extrémna pravica“) nemá súvis s ideológiou národného socializmu.
  • V kosovskej Prištine tisíce mladých Albáncov demonštrovali za odtrhnutie Kosova od Srbska. Medzi protestujúcimi sa objavili aj transparenty s nápismi ako: „Srbsko, zhor v pekle!“
  • Podľa nového legislatívneho návrhu vo Švédsku by sa v zákone o rodine vôbec nemalo spomínať pohlavie partnerov (aby sa predišlo diskriminácii). Taktiež umožňuje sobáš homosexuálov v kostole.
  • Rusko začalo Iránu podľa dohodnutej zmluvy dodávať jadrové palivo pre elektráreň v Búšehri. Ruský minister zahraničných vecí k tomu vyhlásil, že podporuje mierové používanie jadrovej energie.

Zábava