• Rakúsky minister vnútra Günther Platter sa vyjadril, že v rámci „boja proti terorizmu“ by bolo vhodné schváliť možnosť „online domových prehliadok“. Podľa tohto návrhu by polícia mohla prezerať harddisky súkromných osôb prostredníctvom tzv. trójskych koní. Samozrejme, nepadlo ani slovo o tom, že „terorizmus“ je reakciou na expanzívnu politiku Izraela, podporovaného západom, a že jeho existenciu v Európe umožňuje multikulturalizmus.
  • Podľa Rady Európy za nepriaznivú životnú situáciu cigánov môžu jednotlivé vlády európskych krajín. Predseda podvýboru pre práva národnostným menšín Boris Cilevičs sa vyjadril, že problém „diskriminácie rómskej menšiny“ existuje vo všetkých európskych štátoch. Ich vlády vraj nedostatočne dbajú na odporúčania medzinárodných nadácií a organizácií.
  • Na protivládnej demonštrácii v Moskve sa protestujúci pokúsili násilím preraziť policajné zábrany. Ruská polícia následne zasiahla a zatkla viacerých účastníkov zhromaždenia, medzi nimi Žida Garryho Kasparova a Eduarda Limonova, vodcu Národnej boľševickej strany, ktorý je Kasparovov najbližší partner. Kasparov bol odsúdený na päť dní väzenia za porušenie nahlásenej trasy pochodu.
  • Generál Ricardo Sanchez, ktorý velil vojskám USA v Iraku v rokoch 2003 – 2004, podporil iniciatívu za úplné stiahnutie americkej armády z Iraku. Ide podľa neho o lepší spôsob zaistenia stability na Blízkom východe, než aký sa uplatňuje v súčasnosti.
  • Štúdia amerických organizácií ukázala, že si každý šiesty obyvateľ New Yorku nedokáže zabezpečiť základné potraviny potrebné pre život. New York je jedným z popredných multikulturalistických miest v USA, bieli ľudia už tvoria menšinu jeho obyvateľstva.

Zábava