27. 03. 2012: SaS sa chce opäť venovať drogám a homosexualite

SaS sa v čase, keď nemá moc, aby mohla o niečom rozhodnúť, začala venovať posilňovaniu volebnej základne. Ide na to opäť drogami a homosexualitou.

Martin Poliačik sa vyjadril, že práve finišujú paragrafové znenie dekriminalizácie marihuany a je možné, že ho predložia na jednej z prvých schôdzí parlamentu.

Okrem toho vypustil aj jednu perlu, ktorá si zaslúži byť odcitovaná. Údajne vedie perzekúcia „k zvyšovaniu počtu konzumentov drog, prevencia k znižovaniu“. Čiže čím tvrdšie tresty za určitý čin, tým viac bude páchaný. Človek by povedal, že motivácia funguje opačne – čím tvrdší trest, tým dlhšie rozmýšľa, či to „stojí za to“. Pravdepodobne funguje svet a logika fajčiarov marihuany inak…


19. 03. 2012: Polícia opäť zachránila Cigánov od „hroziacej genocídy“

V nedeľu sa pod kočovníkmi vypálenou Krásnou Hôrkou zišiel približne 1000-členný zástup nespokojných ľudí, ktorých na stretnutie prilákal Marian Kotleba a jeho ĽS-NS.

Prítomní vyjadrili svoju nespokojnosť nad vzniknutou situáciou, keď určitá skupina obyvateľstva začala ničiť nielen našu prítomnosť a budúcnosť, ale aj našu minulosť.

Marian Kotleba informoval prítomných, že sa bude snažiť získať od bezradných majiteľov pozemky, ktoré protizákonne okupujú kočovníci a následne sa bude domáhať svojho práva a žiadať ich vysťahovanie. Marian Kotleba bude mať takto jedinečnú príležitosť dokázať, čo v ňom je.

Zhromaždený dav sa následne vybral na obhliadku dotknutých pozemkov, no polícia zatarasila všetky prístupoveé cesty a pustila iba súčasného majiteľa a Mariana Kotlebu. Zhromaždenie sa skončilo bez násilností a dav sa pokojne rozišiel.


8. 03. 2012: Za povstaním v Sýrii stoja Mossad a CIA

Pri nedávnej operácii v meste Homs bolo zistené, že údajní povstalci používajú výstroj a zbrane vyrobené v západnej Európe, USA a Izraeli.

Okrem zbraní bolo zadržaných aj približne 700 povstalcov, pričom ich štátna príslušnosť bola prevažne iná ako sýrska. Mimo Libanoncov, Iračanov a ďalších Arabov sa medzi zadržanými objavili aj Turci a Francúzi.

Sýrske bezpečnostné zložky tvrdia, že majú dôkazy o podpore teroristov západnými mocnosťami. Prezident Bashar al-Assad ubezpečoval, že nebojuje proti pokojným protestujúcim, ale proti plateným teroristom západu.


5. 03. 2012: Spravodajský server aktuálne.sk používa znak Slovenskej republiky z roku 1939

Spravodajský server aktuálne.sk si pre svoju rubriku venovanú marcovým voľbám zvolil naozaj nezvyčajný námet. Grafici v ňom použili slovenský znak, avšak nie súčasný, ale z roku 1939. Otázka je, či sa jedná o diletantov, ktorí nepoznajú rozdiel, alebo nám tým chceli niečo naznačiť? Voľby sa totiž uskutočnia len 4 dni pred 14. marcom, kedy vznikla prvá Slovenská republika. Možno tým chceli autori iba povedať, že by boli radi, keby sa po voľbách do politiky vrátil opäť slovenský duch spred 73 rokov.

Hlavička stránky aktuálne.sk, v ktorej je použitý znak Slovenskej republiky z roku 1939

Zábava