• Ministerstvo obrany SR venovalo školské lavice z niektorých zrušených vojenských učební do Kosova, kde budú slúžiť „najchudobnejším multietnickým školám“, hoci v mnohých slovenských školách chýbajú kvalitné lavice. Vláda sa týmto chváli ako „humanitárnou činnosťou“.
  • Český najvyšší súd rozpustil Dělnickú stranu, pretože je údajne rasistická. Ide o prvý prípad rozpustenia politickej strany v Česku po novembri 1989.
  • Maďarský parlament schválil trestnosť „popierania holokaustu“, ktoré bude možné trestať 3 rokmi väzenia. Iba 1 z 386 poslancov maďarského parlamentu hlasoval proti návrhu. Takáto legislatíva bola prijatá na podnet Európskej únie; maďarský ústavný súd v minulosti rozhodol, že zákaz popierania holokaustu obmedzuje ústavné právo na slobodu prejavu.
  • Minulý týždeň americkí vojaci v Afganistane, údajne omylom, zastrelili siedmich afganských policajtov. V provincii Uruzgan zase povraždili 27 Afgáncov, ktorých považovali za členov Talibanu, no ukázalo sa, že šlo len o civilistov, vrátane žien a detí. Za posledné dva roky takto Američania zabili asi 1 300 civilistov.
  • Teodor BaconschiRumunský minister zahraničných vecí Teodor Baconschi sa pri diskusii s francúzskymi politikmi vyjadril, že niektorí Rómovia môžu mať genetické predispozície na páchanie kriminality. Za to ihneď čelil obvineniam z rasizmu a zaujatosti. Jeho vyjadrenie bolo odstránené zo stránky ministerstva a ministerstvom priznané za nevhodné. Nikto pritom neskúmal, či na týchto tvrdeniach je niečo pravdy.

Zábava