• Od 12. novembra sa Slovenská republika na šesť mesiacov stala predsedníckou krajinou Rady Európy.
  • Ohľadom údajného rasistického útoku, ktorý sa mal odohrať 5. novembra v Bratislave a bol klasicky paranoidne pripísaný „pravicovým extrémistom“, sa vynorili nové skutočnosti. Podpredseda vlády SR pre ľudské práva Dušan Čaplovič vyhlásil, že jedným z útočníkov bol Róm a ďalším Arab alebo černoch. Traja napadnutí tvrdili, že na nich zaútočilo asi 20 holohlavých mužov; podľa polície ani jedna strana bitky nebola triezva.
  • Výskum americkej Kent State University prišiel k záveru, že čierni študenti majú vyšší krvný tlak a väčšie ťažkosti so spánkom, pričom počas spánku u nich dochádza k menšiemu znižovaniu krvného tlaku ako u bielych. Tieto zistenia, ktoré sú dôležité aj pri vývoji tzv. etnicky cielenej medicíny, skôr spochybňujú tvrdenia ako „rasy neexistujú“, rovnako ako tvrdenia, že medzi rasami neexistujú rozdiely.
  • Podpredseda izraelskej vlády Šaul Mofaz žiada predsedu Medzinárodnej komisie pre atómovú energiu Muhammada al-Barádího, aby odstúpil, pretože vraj ohrozuje svetový mier. Barádí nedávno vyhlásil, že neexistujú žiadne dôkazy o tom, že by Irán vyvíjal jadrové zbrane.
  • Ruský najvyšší súd odmietol rehabilitovať cára Mikuláša II., pretože sa podľa jeho verdiktu nestali obeťou politickej vraždy. Ruského cára spolu s celou rodinou a služobníctvom povraždili v roku 1919 židovskí boľševici, pričom hlavný rozkaz vydal Yakov (Yankel) Sverdlov, hlava štátu ZSSR.

Zábava