• „Experti“ Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), ktorá na Slovensku pôsobí už 10 rokov, sa na stretnutí v Košiciach zhodli na tom, že imigrácia cudzincov na Slovensko je vhnodným spôsobom na korigovanie nedostatku pracovnej sily.
  • Predseda OKS Peter Osuský na oslavách založenia ČSR vyhlásil, že je dôležité v Bratislave niečo pomenovať po T. G. Masarykovi. Primátor hlavného mesta SR Andrej Ďurkovský už prisľúbil, že túto túžbu vyplní.
  • Podľa rakúskeho štatistického úradu počet obyvateľstva do roku 2050 vzrastie o 15 %, čo bude takmer výhradne dôsledkom imigrácie. Viedeň, najviac vystavená prúdu prisťahovalcov, sa má stať časťou Rakúska s najmladším vekovým priemerom obyvateľstva. Predstavitelia Európskej únie už viackrát vyhlásili, že „osudom“ Európy je prijímať čo najviac utečencov z tretieho sveta.
  • Izraelský minister obrany Ehud Barak oznámil, že každý deň sa približuje „rozsiahla vojenská operácia v pásme Gazy“. Izrael svoje pravidelné pozemné aj letecké výpady do pásma Gazy ospravedlňuje potrebou obrany štátu. V priebehu minulého roka bol v najväčšom konflikte počet mŕtvych Palestínčanov k Izraelčanom počas týchto zrážok 30:1.
  • Po celom USA prebiehali demonštrácie desaťtisícov ľudí proti vojne v Iraku. Táto vojna si už vyžiadala životy takmer 4 000 amerických vojakov, desaťtisícov irackých civilistov a stála vyše 500 miliárd dolárov. Značná časť občanov USA by privítala stiahnutie svojich vojakov domov, čo však prezident Bush odmieta.
  • Podľa prieskumu verejnej mienky 53 % Rusov by chcelo, aby Vladimír Putin ostal prezidentom Ruskej federácie (ústava však neumožňuje kandidovať po tretíkrát). 17 % by dokonca bolo za to, aby sa stal doživotným prezidentom.

Zábava