Smeti, odpad, Luník IX, Rómovia, Košice
  • Z košického sídliska Luník IX bolo vyprataných okolo 800 ton smetí. Toto upratovanie stálo mesto takmer 80-tisíc eur (2,4 milióna Sk). Avšak obyvatelia Luníka dlžia za upratovacie práce mestu už vyše 240-tisíc eur (7,2 milióna Sk) a dlh stále narastá. Mesto sa snaží nedoplatky exekvovať, ale nemá veľkú nádej na úspech, pretože jednoducho nie je z čoho – napriek týmto vyhliadkam však opakovane zabezpečuje čistiace služby pre Luník IX, hoci za stovky ton odpadu pod svojimi oknami si môžu hlavne Rómovia samotní.
  • Slovenskí a maďarskí predstavitelia rokovali o podpore menšín v súvislosti s hospodárskou krízou. Slovenská strana sa zaviazala, napriek veľkým dieram v rozpočte a narastajúcemu zadlžovaniu, že za žiadnych okolností nezníži svoju finančnú podporu menšinám.
  • Parlament prijal novelu zákona o cudzincoch, ktorá sprísňuje podmienky pre vyhostenie cudzinca. Akurát minulý týždeň pritom na bratislavskom letisku zadržali dvoch Nigérijčanov s falošnými pasmi, ktorí pašovali kokaín. Od leta je to už šiesty podobný prípad.
  • Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák tlmočil záver vlády rozšíriť počet slovenských vojakov v Afganistane. Vraj môže dojsť až takmer k zdvojnásobeniu celej misie. Prístup NATO a amerického prezidenta Baracka Obamu, ktorého prejavom je aj zvýšenie počtu vojakov v Afganistane, vníma ako „zodpovedný“.
  • Na verejnosť sa dostala videonahrávka, na ktorej Albánec Nazim Bllaca, pravdepodobne bývalý agent kosovskej tajnej služby SHIK, hovorí o tom, ako vykonával vraždy Srbov na objednávku. SHIK bola súčasťou UCK (Kosovskej oslobodzujúcej armády), kde jedným z veliteľov bol aj súčasný kosovský premiér Hashim Thaçi. Bllaca spomína 17 vrážd, viacero pokusov o vraždu a aj iné násilné trestné činy. Údajne vraždil najmä srbských politických oponentov UCK.

Zábava