Vojaci, Afganistan, Irak
  • Podľa premiéra Fica by Slovensko mohlo „výrazne rozšíriť“ svoju vojenskú misiu v Afganistane. Okrem regiónov Kábul a Kandahár by mala pokryť ešte ďalšie oblasti. Fico si myslí, že vojna v Afganistane je oproti Iraku rozdielna, pretože ide o „boj proti terorizmu“. Miesto toho, aby „slovenská“ vláda podporila svojich vlastných občanov, míňa milióny eur ročne z ich peňazí na zahraničné vojny, na ktorých Slováci žiadny záujem nemajú.
  • V Poľsku bol schválený zákon, podľa ktorého je trestné vlastniť „komunistické symboly“. Kedy budú trestné komunistické praktiky v politike či komunisti v najvyšších štátnych úradoch, je zatiaľ v nedohľadne.
  • Cez víkend Švajčiari demokraticky rozhodli o tom, že vo svojej krajine nechcú viac moslimských minaretov. Referendum presadila Švajčiarska ľudová strana. Švajčiarski biskupi, a rovnako Vatikán, ako predstavitelia kresťanstva však výsledok referenda skritizovali, čím zlyhali vo svojej tradičnej funkcii ochrancov európskej kultúry.
  • Napriek zjavným zlyhaniam multikulturalizmu v Nemecku nepriznáva jeho vláda krach tejto koncepcie, ale problémy z nej plynúce chce riešiť smiešnymi a nevymožiteľnými opatreniami. Plánuje zaviesť tzv. „integračnú zmluvu“, ktorú by museli podpísať prisťahovalci a zaviazať sa tak k rešpektovaniu hodnôt ako sloboda prejavu a rovnosť pohlaví či že sa naučia nemecký jazyk a budú sa „hlásiť k nemeckej spoločnosti“. Už ani nehovoriac o tom, že ide o porušovanie Nemeckom uznávaných „ľudských práv“.
  • Nedávno zvolený „európsky prezident“ ako jeden z prvých krokov vo svojom úrade navrhol zaviesť tzv. „európsku daň“. Týmto sleduje posilnenie možností bruselskej byrokracie. „Financovanie sociálneho štátu, bez ohľadu na sociálnu reformu, ktorú implementujeme, si bude vyžadovať nové zdroje,“ vyhlásil Van Rompuy pri predkladaní návrhu dane na úrovni EÚ.
  • Masmédiá informovali o tom, že ruská mládež „je čoraz nacionalistickejšia a protizápadnejšia“. Podľa posledných prieskumov má napríklad 40 % mladých Rusov negatívny postoj k USA a 25 % podporný postoj k Stalinovi.

Zábava